Türkçe           English           France           Germany          Rusia           Spain

ANA ARI ÜRETİMİ | ANA ARI SATIŞI | Sertifikalı
ANASAYFA                                                 VİDEOLAR                                                     ANKETLER                                                     RSS KAYNAĞI                                                     İLETİŞİM

:::::::::( e- market ):::::::::

::: ( Ziyaretci Bilgileri ) :::

.

Arı Satışı (Çerceve arı)

--------- Kraliçe arı------------

........ANA ARI......

Queen bee production | Queen bee sale | Certified


İşçi Arı


Ana Arı | Yığılca Ana Arısı ve Özellikleri

Ana Arı | Yığılca Ana Arısı ve Özellikleri

Tarih 25 Aralık 2016, 23:31 Editör

düzce yığılca arısı ile ilgili -yığılca arısı fiyatları-
satılık yığılca arısı-yığılca arısı videoları-yığılca arıcılar birliği iletişim
yığılca balı-yığılca bal üreticileri birliği
düzce yığılca arıcılık-satılık yığılca ana arısı

Sokmayan iyi huylu türleri ve az sayılarıyla çok bal üreten Yığılca arısına talep artıyor. Düzce’deki tesiste yılda 15 bin ana arı üretiliyor.

Sokmayan iyi huylu türleri ve az sayılarıyla çok bal üreten Yığılca arısına talep, gün geçtikçe artıyor. Düzce’deki tesiste yılda 15 bin ana arı üretiliyor.
Yığılca Bal Arıları, Arı Ürünleri ve Tarım Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Söğüt, ana arı üretim tesisinde aralıksız şekilde çalıştıklarını ve yörenin arısına talebin çok fazla olduğunu söyledi. Tesiste günde yaklaşık bin larva transferi yaptıklarını anlatan Söğüt, "Arı üretimi çok meşakkatli bir iş, bunları ilk gün başlangıç kovanına süt almaları için bırakırız. 24 saat orada beklettikten sonra bitiş kovanı dediğimiz başka bir kovana alıp orada da 48 saat bekletiyoruz. Gözlerin kapanmasını bekleriz, gözler kapandıktan sonra kaç tane larvanın tuttuğuna bakarız. Tutmaya eğimli olanları birleştirip bu gözlerin tamamının kapanmasını sağlamak için tekrar bitiş kovanına bırakıyoruz. 10 ya da 11 gün bekleyip kozaların kapanmasını bekleriz" diye konuştu.

Söğüt, bu sürecin sonunda bitiş kovanlarından alıp, tek tek çiftleştirme kovanlarına verdiklerini anlatarak, arıları çiftleştirme kovanlarına verdikten sonra bir iki gün içerisinde kozalarından çıktığını kaydetti.

"Talep çok fazla, yetiştirmekte zorlanıyoruz"                                                                                                             

Söğüt, süreci uzun olan bu işlemde oldukça fazla sipariş aldıklarını vurgulayarak, "Yılda 10 bin ila 15 bin ana arı üretimimiz var. Geçen seneden verilen siparişleri şu anda hala hazırlamaya çalışıyoruz. Talep çok fazla, yetiştirmekte zorlanıyoruz. Saf ırkı yakalamak için burada çalışmalar yapıyoruz. Kooperatifimizin amacı, Yığılca ırkını saflaştırıp bal üretecek arıları çoğaltmak. Hijyen davranışı ve bağışıklığı yüksek olabilecek kabiliyetteki arıları ayırıp onlardan larva transferi yapıyoruz" ifadelerini kullandı.


Bu haber 2001 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yığılca Ana Arısı | Üretimi | Satışı

Ana Arı | 2017 Kraliçe | arı satışı | Ana arı satışı| ana arı fiyatları

Ana Arı | 2017 Kraliçe |  arı satışı |  Ana arı satışı| ana arı fiyatları kraliçe arı satışı ile ilgili olarak sunları sitemizde bulu bilirsiniz kafkas ana arı satışı,karniyol ana arı satı...

Ana Arı | Arı Cinsleri,Arılar , Arı Türleri, Irkları Nelerdir.? (En Verimli Arı Irkı Hangisidir)

Ana Arı | Arı  Cinsleri,Arılar , Arı  Türleri, Irkları Nelerdir.? (En Verimli Arı Irkı Hangisidir) Arı Türleri ve Irkları - Alem - Animalia -Hayvanlar alemi - Cins Apis Bal arıları - türler 1 Apis mellifera Bal ar...

Siparişver
Canlı destek


Arıcılık El Kitabı (e-kitap)

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

HANGİ IRK ARI İLE ÇALIŞILMALI.?
Tüm Anketler

.......Erkek Arı......."Ana Arılar Bal Tutan Eller" Projesi07 Aralık 2017

Apimondia 2017

DOST SİTELERana arı satışı
ana arı üretimi
ana arı kovanları
ana arı yetiştirmek
 arniyol ana arı satışı
 karniyol ana arı fiyatları
ankara  ana arı satışı
 damızlık ana arı

Türkiye nin en kaliteli Arıcılık, araştırma geliştirme merkezi Dünyada Bulunan Arı Irklarını Ülkemizde arıcılık sektörünün hızlı gelişimini sağlamak ve Anadolu arıları başta olmak üzere - Karniyol ana arı satışı - Kafkas ana arı satışı - İtalyan ana arı satışı - Belfast ana arı satışı - Buckfast ana arı satışı - Anadolu ana arı satışı - Yığılca ana arı satışı - Muğla ana arı satışı - Damızlık Karniyol ana arı satışı - Damızlık Kafkas ana arı satışı - Damızlık İtalyan ana arı satışı - Damızlık Belfast ana arı satışı - Damızlık Buckfast ana arı satışı - Damızlık Anadolu ana arı satışı - Damızlık Yığılca ana arı satışı - Damızlık Muğla ana arı satışı - üretimi ve arı satışı yapmaktayız . Ülkemizde de farklı ırkların Adaptasyonunu sağlamak için siz arıcıların hizmetindeyiz. Bizleri güvenle tercih edebilirsiniz Her Irktan,cinsten Ana Arımız mevcuttur.