Türkçe           English           France           Germany          Rusia           Spain

ANA ARI ÜRETİMİ  VE ANA ARI SATIŞI| SERTİFİKALI
ANASAYFA                                                 VİDEOLAR                                                     ANKETLER                                                     RSS KAYNAĞI                                                     İLETİŞİM

:::::::::( e- market ):::::::::

::: ( Ziyaretci Bilgileri ) :::

.

Arı Satışı (Çerceve arı)

--------- Kraliçe arı------------

İşçi Arı


Ana Arı | ARICILIK | Türk Bilim İnsanlarına Çağrı

Ana Arı | ARICILIK | Türk Bilim İnsanlarına Çağrı

Tarih 11 Temmuz 2017, 01:26 Editör

4. Avrupa Arı Bilimi Konferansı Orta Doğu Teknik Üniversitesinde düzenlenmektedir.

İki yılda bir Avrupa ülkelerinden birinde yapılan bu ulusalarası toplantı bu yıl Türkiye’de  gerçekleştirilmektedir.  Daha önceki  EurBee (Avrupa Arı Bilimi)  Konferansları hakkındaki bilgiye  (http://www.eurbee.org/) adresinden ulaşılabilir.. Burada düzenlenen  konferansta Arı Kayıpları, Arı Biyolojisi ve Ekolojisi, Çeşitlilik ve Koruma, ve Arı Yetiştiriciliği ve Araştırmaları  olmak üzere 4 ana başlık altında 15 sempozyum düzenlenmektedir.  Konferans bal arılarıyla sınırlı değildir. Diğer arıları da içine alan konferans, genel olarak tozlaşma biyolojisi, türlerin korunması gibi ekolojik konulardan öğrenme ve hafızanın mekanizmaları ve genomik inceleme yöntemleri gibi moleküler düzeye kadar derinleşmektedir.  250’nin üzerinde sözlü ve poster bildirinin yer alacağı konferansta 39 ülkenin bilim insanları katılmaktadır.
 
Yurdumuzda bilim eğitimi sırasında  öğrencilerin uluslarası ve geniş, disiplinler arası bir yaklaşımla bir model canlı grubunu ele alan toplantılara katılabilmeleri az rastlanan bir fırsat olduğundan  özel bir davet yapıyoruz.  Bu son dakika çağrısını özellikle lisanüstü öğrencilerimizi düşünerek yapıyoruz.  Türkiyeden katılacak bilim insanları indirimli bir ücret (öğrenci 100 YTL öğretim görevlisi 200 YTL) ile bu görece ulaşımı kolay uluslararası konferansa katılabileceklerdir. Konferans sırasında ODTÜ yurtlarında cüzi bir ücretle kalmak mümkün olabilecektir.
  Toplantıya bildiri ile katılacak 35 yaş altındaki genç bilim insanlarının  bir kısmına yol ve kalış ücretleri TÜBİTAK tarafından ödenebilecektir.  Kayıt ücretine özet ve program kitapçığı, çay, kahve, öğle yemekleri ve tüm konuklar için toplantının ilk akşamı verilecek olan açılış kokteyli dahildir.
 
Toplantı Orta Doğu Teknik Üniversitesi  Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenmektedir. (http://www.ccc.metu.edu.tr/).  Konferans resmi internet sayfası (http://www.eurbee2010.org/ ) konaklama ve konferansla ilgili diğer bilgileri vermektedir.  Konferansla ilgili sorularınızı lütfen eurbee2010@gmail.com Bu posta adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır adresine yöneltiniz.

  
Saygılar,
  
Prof. Dr. Aykut Kence  
Düzenleme Kurulu Başkanı

Bu haber 7883 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ARICILIK | HABERLERİ | TEKNİK BİLGİ

Türk Arı profesörü Birleşmiş milletler tarafından Takdir edildi.!

Türk Arı profesörü Birleşmiş milletler tarafından Takdir edildi.! Prof.Dr. Muhsin Doğaroğlu ,nun yüksek Bal alınması için geliştirdiği yöntemi , Dünya aracılarına önerildi.?

İl Birliklerimiz

İl Birliklerimiz 2003 yılında kuruluşunu tamamlayan Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği (TAB), 80 ilde toplam 57.847 üye ile ...

Siparişver
Canlı destek


Arıcılık El Kitabı (e-kitap)

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

HANGİ IRK ARI İLE ÇALIŞILMALI.?
Tüm Anketler

.......Erkek Arı.......Arılar Hakkında Detaylı Bilgiler15 Ocak 2018

........ANA ARI......

Queen bee production | Queen bee sale | Certified


Türkiye nin en kaliteli Arıcılık, araştırma geliştirme merkezi Dünyada Bulunan Arı Irklarını Ülkemizde arıcılık sektörünün hızlı gelişimini sağlamak ve Anadolu arıları başta olmak üzere - Karniyol ana arı satışı - Kafkas ana arı satışı - İtalyan ana arı satışı - Belfast ana arı satışı - Buckfast ana arı satışı - Anadolu ana arı satışı - Yığılca ana arı satışı - Muğla ana arı satışı - Damızlık Karniyol ana arı satışı - Damızlık Kafkas ana arı satışı - Damızlık İtalyan ana arı satışı - Damızlık Belfast ana arı satışı - Damızlık Buckfast ana arı satışı - Damızlık Anadolu ana arı satışı - Damızlık Yığılca ana arı satışı - Damızlık Muğla ana arı satışı - üretimi ve arı satışı yapmaktayız . Ülkemizde de farklı ırkların Adaptasyonunu sağlamak için siz arıcıların hizmetindeyiz. Bizleri güvenle tercih edebilirsiniz Her Irktan,cinsten Ana Arımız mevcuttur.