Türkçe           English           France           Germany          Rusia           Spain

ANA ARI ÜRETİMİ  VE ANA ARI SATIŞI| SERTİFİKALI
ANASAYFA                                                 VİDEOLAR                                                     ANKETLER                                                     RSS KAYNAĞI                                                     İLETİŞİM

:::::::::( e- market ):::::::::

::: ( Ziyaretci Bilgileri ) :::

.

Arı Satışı (Çerceve arı)

--------- Kraliçe arı------------

İşçi Arı


Ana Arı | Arısütü, Polen, Propolis

Ana Arı | Arısütü, Polen, Propolis

Tarih 26 Aralık 2016, 02:01 Editör

ARI SÜTÜ ile ilgili bulunanlar.?
arı sütü fiyatı,arı sütü nasıl kullanılır,arı sütü cilde faydaları
arı sütü nasıl elde edilir,arı sütü nedir
arı sütü satın al,arı sütü nerede bulunur
arı sütü çocuğa nasıl verilir,

Kraliçenin besini

Kraliçe arının ve yavruların beslenmesi için işçi arılar tarafından üretilen mucize salgıya Arı Sütü denir. İşçi arılar kovandaki tüm arı larvalarını yumurtadan çıkar çıkmaz 3 gün boyunca arı sütü ile besler. 3 günlük beslenmeden sonra sadece kraliçe arı arı sütü ile beslenmeye devam eder, erkek arılar ve işçi arıların beslenmesi kesilir.

Bileşimi

Arı sütünün % 67’si su, %12.5 kadarı ham proteinler ve sayısız çeşitte amino asit, %11’i basit şekerler ve %5’i de yağ asitlerinden oluşur.

Arı sütünde ayrıca çok sayıda iz elementler, enzimler, antibiyotik ve antibakteriyel elementler bulunur.

Arı sütündeki vitaminler B5 (pantotenik asit) B6 (piridoksin) ve eser miktarda C vitaminidir.

Royalaktin adlı özel enzim sadece arı sütünde bulunur ve standart bir arı larvasını kraliçe arıya dönüştüren mucizevi bir bileşiktir.
Önemli

Arı sütü alerjisi ve astımı olan kişiler tarafından tüketilmemelidir.

ARI POLENİ

Arıların kendi formülü

İşçi arıların çiçeklerden topladıkları polenleri nektar, enzimler, yararlı mantar ve bakteriler ile harmanlayarak top haline getirmelerinden oluşan arı besinine Arı Poleni denir.
Arı poleni topları kovandaki bütün arıların temel besin madddesidir.

Polen çiçekli bitkilerin erkek üreme hücresi olup bal arıları tarafından toplanır.

İçerisindeki çok kıymetli maddelerden dolayı doğada ki en mükemmel gıdaların başında gelmektedir. Doğada başka hiçbir madde polenin içerdiği maddelerin hepsini bir arada barındırmamaktadır.

Arının kendi ana besinidir. Polen protein (%25-30) karbonhidrat tüm serbest amino asitler temel yağ asitleri mineral maddeler B grubu vitaminlerinin tümüne ek olarak C D vitaminleri doğal hormon enzim koenzim pigment karbonhidrat ve fermentler içermektedir.

Arı poleni karotenoidler flavonoidler ve fitosteroller açısından zengindir.

Bu bileşenlerin oranları arının poleni topladığı bitkisel kaynaklara ve büyüme şartlarına göre değişmekle birlikte beta-karoten beta-sitosterol isohamnetin kaempferol likopen quercetin ve rutin içeriğinin sabit olduğu saptanmıştır

NaturaTÜRK Saf Arı Poleni:

Saf Arı Poleni genel sağlığın korunması, vücut direncinin artması, emzirme döneminde süt artırıcı etkisinden dolayı Saf Arı Poleni kullanılması tavsiye edilebilir.

BİLEŞİMİ :

Arı poleninin yaklaşık %55’i karbohidratlarda, %35’i proteinlerden, %3’ü vitamin ve minerallerden, %2’si yağ asitlerinden, %5’i de diğer bileşiklerden oluşur.

2009 yılında yapıla bir araştırmada arı poleni örneklerinde 190’dan fazlafaydalı mantar ve 30’u aşkın yararlı bakteri bulunmuştur.

Arı sütündeki vitaminler B5 (pantotenik asit) B6 (piridoksin) ve eser miktarda C vitaminidir.

ÖNEMLİ :

Arı poleni alerjisi ve astımı olan kişiler tarafından tüketilmemelidir.

KULLANIMI:

2-3 ay boyunca düzenli olarak sabah akşam yemeklerden önce 1 tatlı kaşığı alınması tavsiye edilir.. (Kullanılan kaşık ahşap veya plastik olmalıdır.)

Etkili bir Polen kullanımı 3 hafta süreyle sabah-akşam çocuklarda 1 çay kaşığı, erişkinlerde 1 tatlı kaşığı saf polen alınarak uygulanabilir.

Genel sağlık amacıyla kullanımda yetişkinlerde günlük doz 10-15 gramdır. Çocukların kullanımında yaş, boy-kilo endeksi göz önüne alınarak doz ayarlanmalıdır. Bu dozun sabah-akşam olmak üzere iki seferde alınması tavsiye edilmektedir. Üründen faydalanmada en etken faktör düzenli kullanımdır.

UYARILAR VE ÖNLEMLER :

Saf Polen doğrudan alına bileceği gibi, süt ya da yoğurt içinde, balla karıştırılarak ya da suyla da alınabilir. Saf Polen'den yararlanabilmek için düzenli ve sürekli bir kullanım tavsiye edilir.

SAKLANMASI VE KORUNMASI :

Polen buzdolabı rafında 18 ay muhafaza edilebilmektedir.Oda sıcaklığında ise kuru polen 6 ay muhafaza edilebilmektedir.


PROPOLİS

Arıların kovanlarını koruyan mucize

İşçi arıların tomurcuklardan, bitki özü sızıntılarından ve diğer bitkisel kaynaklardan topladıkları reçinemsi maddeye Propolis denir.

19. YY’a kadar sadece kovanların yalıtımı için kullanıldığı sanılan propolisin çok sayıda hijyenik ve medikal açıdan koruyucu etkisi olduğu 20 YY.da bulunmuştur.

Bileşimi

Kuzey yarımkürede rastlanan propolislerin yaklaşık %50’si reçine ve balsamlardan, %30’u bitkisel mumlardan, %10’u uçucu yağlardan ve %5’i polenlerden oluşur.

Propoliste çok sayıda izoflavonlar, değerli asitler ve antibakteriyel maddeler bulunur.

ÖNEMLİ

Alerjisi olan duyarlı kişilerin propolis tüketmeden önce doktorlarına danışmaları tavsiye edilir.

Bu haber 1914 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Arı Sütü | Üretimi | Satışı

Kanser Tedavisinde Arı Sütü Kullanımı

Kanser Tedavisinde Arı Sütü Kullanımı arı sütü ile ilgili sitemizde Bulunanlar kısaca . arı sütü fiyatı | arı sütü nasıl kullanılır| arı sütü çocuğa nas...

Arı sütü cinsel performansı artırıyor

Arı sütü cinsel performansı artırıyor Arı sütü denince çoğumuzun aklına ilk gelen arı sütü-cinsel performans ilişkisi oluyor, gülümsemeye başlıyoruz, değ...

Siparişver
Canlı destek


Arıcılık El Kitabı (e-kitap)

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

HANGİ IRK ARI İLE ÇALIŞILMALI.?
Tüm Anketler

.......Erkek Arı.......Arılar Hakkında Detaylı Bilgiler15 Ocak 2018

........ANA ARI......

Queen bee production | Queen bee sale | Certified


Türkiye nin en kaliteli Arıcılık, araştırma geliştirme merkezi Dünyada Bulunan Arı Irklarını Ülkemizde arıcılık sektörünün hızlı gelişimini sağlamak ve Anadolu arıları başta olmak üzere - Karniyol ana arı satışı - Kafkas ana arı satışı - İtalyan ana arı satışı - Belfast ana arı satışı - Buckfast ana arı satışı - Anadolu ana arı satışı - Yığılca ana arı satışı - Muğla ana arı satışı - Damızlık Karniyol ana arı satışı - Damızlık Kafkas ana arı satışı - Damızlık İtalyan ana arı satışı - Damızlık Belfast ana arı satışı - Damızlık Buckfast ana arı satışı - Damızlık Anadolu ana arı satışı - Damızlık Yığılca ana arı satışı - Damızlık Muğla ana arı satışı - üretimi ve arı satışı yapmaktayız . Ülkemizde de farklı ırkların Adaptasyonunu sağlamak için siz arıcıların hizmetindeyiz. Bizleri güvenle tercih edebilirsiniz Her Irktan,cinsten Ana Arımız mevcuttur.