Türkçe           English           France           Germany          Rusia           Spain

ANA ARI ÜRETİMİ  VE ANA ARI SATIŞI| SERTİFİKALI
ANASAYFA                                                 VİDEOLAR                                                     ANKETLER                                                     RSS KAYNAĞI                                                     İLETİŞİM

:::::::::( e- market ):::::::::

::: ( Ziyaretci Bilgileri ) :::

.

Arı Satışı (Çerceve arı)

--------- Kraliçe arı------------

İşçi Arı


Ana Arı | Arı Zehiri ve içeriği (Bileşimi )

Ana Arı | Arı Zehiri ve içeriği (Bileşimi )

Tarih 10 Ocak 2017, 01:00 Editör

arı zehiri fiyatı , arı zehiri satın alan firmalar , arı zehiri toplama makinesi , arı zehiri alan firmalar , arı zehiri bayileri , arı zehiri nasıl kullanılır , arı zehri ile romatizma tedavisi , arı zehiri faydaları , arı zehiri ne işe yarar , arı zehiri nasıl alınır , Zehirden Doğan Şifa , Arı zehiri bir çok hastalığın tedavisinde kullanılıyor

       Yapısındaki birçok farmakolojik etkili unsurlarıyla arı zehri doğal ilaç olarak görülmektedir. Arı zehiri kimyasal olarak çok karmaşık bir yapıya sahip olup içerisinde birçok proteinler, enzimler, peptidler, ve aktif aminler bulunmaktadır.

Arı zehri 18 üzerinde farmakolojik aktiviteye sahip bileşikten oluşmaktadır. Bunlardan en önemlileri Histamin, Melittin, Apamin, MCD-peptidi, Fosfolipaz A1- A2 , Dopamin, ve Hyaluronidaz enzimleridir. Arı zehrinin içeriği bölgelere ve mevsimlere göre değişiklik göstermezler.

 Ülkenin değişik bölgeleri ve yılın değişik zamanlarında arılarda yapılan çalışmalarda, arı zehrinde bulunan proteinlerin aynı olduğu görülmüştür( Dotimas, 1987 ). Arı zehirinin asıl etkisini sağlayan toksinler, değişik sayıda aminoasit içeren peptidlerdir. Tüm bu peptidlerin % 50’sini hızla kan dolaşımına karışan melittin oluşturur.
 Melittin, bu etkisiyle fosfolipaz A2 adlı enzimin parçalayıcı etkisine de yardımcı olur.

Melittin, farmokolojik ve fizyolojik olarak; antibakteriyel, antifungal,sinir sistemini düzenleyeci, radyosyondan koruyucu etkiye sahiptir. Ayrıca ağrı kesici özelliğe sahiptir Histamin; arı zehirinin yaklaşık %1 ini oluşturur. Zehire has sas olan kişilerde baş ağrısı, şişme, kaşıntı, kusma ve görme bozukluğuyla, kan damarlarını genişleterek ölüme neden olabilecek etkiye sahip bir maddedir Apamin, arı zehirinde % 2-3 oranında bulunan diğer bir peptiddir. Farmakolojik ve fizyolojik olarak bağışıklık sistemini güçlendirici özelliğe sahiptir. MS vakalarında özellikle arı zehirinin bu yapısı üzerinde durulmaktadır.

Apaminin muhtemelen sinir sistemine potasyum trasferi ile ile ilgili ptoteine bağlanması MS hastalığının tedavisinde etkili olduğu düşünülmektedir. Apamin’in aynı zamanda iltihap önleyici etkilerinin yanı sıra anti-romatizmal etkileri de vardır. Hyaluronidaz, arı zehirin yapısından izole edilmesi ve saflaştırılması (arındırılması) oldukça zordur ve yapısı çok iyi bilinmemektedir.. Kuru arı zehrinin %1-3 ‘ünü oluşturmaktadır. Dokuların geçirgenliğini artırmak, hücrelere bağlanmış bağları çözme, hyaluronik asit polimerlerinin dokulara saldırılarını kontrol etme gibi biyokimyasal etkilerinin yanında bağışıklık sistemini; uyarıcı antijenik etki , anaflaksiyi engelleyici etkileride vardır. FosfolipazA1-A2, bütün zehirlerin içinde bulunur.

 Kuru arı zehrinin % 10-12 ‘sini teşkil eder. Ve arı zehri içersinde farmokolojik etkisi en etkin olan maddedir. Melittin ile birlikte sinerjik etki yapar. Radyoaktif aktiviteye sahiptir. Histamini serbestleştirir. Kan basıcını kontrol altına alır ve antijenik etkilidir. MCD Peptidi , etkisi iyi bilinen diğer bir aktif maddedir. Arı zehrinin bu yapısı Apamin gibi sinirleri etkiler, ancak apaminin tersine iltihabi olaylara yol açar. Apamin ve MCD peptidinin birbirine zıt etkileri birçok araştırmacının konusu olmaktadır.

Bu haber 2402 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Arı Zehiri | Üretimi | Satışı

Arı zehri, BAKIN Neler yapıyor.?

Arı zehri, BAKIN Neler yapıyor.? Arı zehri, bağışıklık sistemini geliştiriyor

ARI ZEHİRİ ÜRETİMİ ve APİTERAPİ

ARI ZEHİRİ ÜRETİMİ ve APİTERAPİ ARI ZEHİRİ ÜRETİMİ ve APİTERAPİ ile ilgili sitemizdeki bazı bilgiler. arı zehiri alan firmalar,apiterapi nedir fiy...

Siparişver
Canlı destek


Arıcılık El Kitabı (e-kitap)

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

HANGİ IRK ARI İLE ÇALIŞILMALI.?
Tüm Anketler

.......Erkek Arı.......Arılar Hakkında Detaylı Bilgiler15 Ocak 2018

........ANA ARI......

Queen bee production | Queen bee sale | Certified


Türkiye nin en kaliteli Arıcılık, araştırma geliştirme merkezi Dünyada Bulunan Arı Irklarını Ülkemizde arıcılık sektörünün hızlı gelişimini sağlamak ve Anadolu arıları başta olmak üzere - Karniyol ana arı satışı - Kafkas ana arı satışı - İtalyan ana arı satışı - Belfast ana arı satışı - Buckfast ana arı satışı - Anadolu ana arı satışı - Yığılca ana arı satışı - Muğla ana arı satışı - Damızlık Karniyol ana arı satışı - Damızlık Kafkas ana arı satışı - Damızlık İtalyan ana arı satışı - Damızlık Belfast ana arı satışı - Damızlık Buckfast ana arı satışı - Damızlık Anadolu ana arı satışı - Damızlık Yığılca ana arı satışı - Damızlık Muğla ana arı satışı - üretimi ve arı satışı yapmaktayız . Ülkemizde de farklı ırkların Adaptasyonunu sağlamak için siz arıcıların hizmetindeyiz. Bizleri güvenle tercih edebilirsiniz Her Irktan,cinsten Ana Arımız mevcuttur.