Türkçe           English           France           Germany          Rusia           Spain

ANA ARI ÜRETİMİ  VE ANA ARI SATIŞI| SERTİFİKALI
ANASAYFA                                                 VİDEOLAR                                                     ANKETLER                                                     RSS KAYNAĞI                                                     İLETİŞİM

:::::::::( e- market ):::::::::

::: ( Ziyaretci Bilgileri ) :::

.

Arı Satışı (Çerceve arı)

--------- Kraliçe arı------------

İşçi Arı


Ana Arı | Sitolojik yapısı itibariyle erkek arının önemi

Ana Arı | Sitolojik yapısı itibariyle erkek arının önemi

Tarih 24 Ocak 2017, 13:09 Editör

Sitemizde benzer Konular:Lisanslı ve Lisanslı, saf, hakiki damızlık Karniyol ana arı, Karniyol F1 .Erkek arı ile ilgili,işçi arı,kraliçe arı nasıl oluşur,erkek arı larvası faydaları,erkek arıların kovandan atılması,erkek arılar neden öldürülür,erkek arı larvası ne işe yarar,erkek arı nasıl oluşur,işçi arı cinsiyeti

Erkek arı döllenmemis yumurtadan olustugu içinana arının genetik temsilcisidir. Ana arının kendisidöllenmis yumurta hücresinden meydana gelir vecinsiyet lokusunda heterozigot diploid yapıdadır.Ana arının yumurtladıgı her bir yumurta hücresi anaarının heterozigot diploid yapıdaki bu setlerindensadece birisini temsil eder.

 Ana arı bu setlerdenbirisini anasından digerini de babasından alır(Cornuet, 1986). Döllenmemis yumurta hücresindenolusan (partenogenetik) her bir erkek arı da sitolojikolarak haploid yapıda 16 kromozomludur ve anaarının sahip oldugu bu setlerden sadece birisinitasır.

 Bu nedenle erkek arılar esasında kendianalarının genomunu olusturan büyükanne vebüyükbabasının genetik temsilcileridir. Erkekarıların anne tarafından büyükbabaları oldugu ifadesinin sebebi budur. Her erkek arı yaklasık 9–10 milyon sperm hücresi üretir ve bu spermhücrelerinin tümü genetik olarak özdestir. Arılardakibu sitolojik yapı, aslında çok ileri düzeyde gelismisbir genetik kopyalama biçimidir (Collins, 1986;Rinderer, 1986).

Bu haber 1756 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Damızlık Karniyol Arısı | Üretimi | Satışı

Suni tohumlama amacıyla erkek arı toplama.?

Suni tohumlama amacıyla erkek arı toplama.? Yapay tohumlamada kullanılacak erkek arıların cinsel olgunluk yasına gelmis olmaları önemlidir.

KARNİYOL ARI IRKI

KARNİYOL ARI IRKI Karniyol Arısı - Ana Arı Üretimi -KARNİYOL ANA ARI-KARNİYOL ARI IRKI-Karniyol Arısının Davranış Özellikleri -KARNİY...

Siparişver
Canlı destek


Arıcılık El Kitabı (e-kitap)

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

HANGİ IRK ARI İLE ÇALIŞILMALI.?
Tüm Anketler

.......Erkek Arı.......Arılar Hakkında Detaylı Bilgiler15 Ocak 2018

........ANA ARI......

Queen bee production | Queen bee sale | Certified


Türkiye nin en kaliteli Arıcılık, araştırma geliştirme merkezi Dünyada Bulunan Arı Irklarını Ülkemizde arıcılık sektörünün hızlı gelişimini sağlamak ve Anadolu arıları başta olmak üzere - Karniyol ana arı satışı - Kafkas ana arı satışı - İtalyan ana arı satışı - Belfast ana arı satışı - Buckfast ana arı satışı - Anadolu ana arı satışı - Yığılca ana arı satışı - Muğla ana arı satışı - Damızlık Karniyol ana arı satışı - Damızlık Kafkas ana arı satışı - Damızlık İtalyan ana arı satışı - Damızlık Belfast ana arı satışı - Damızlık Buckfast ana arı satışı - Damızlık Anadolu ana arı satışı - Damızlık Yığılca ana arı satışı - Damızlık Muğla ana arı satışı - üretimi ve arı satışı yapmaktayız . Ülkemizde de farklı ırkların Adaptasyonunu sağlamak için siz arıcıların hizmetindeyiz. Bizleri güvenle tercih edebilirsiniz Her Irktan,cinsten Ana Arımız mevcuttur.