Türkçe           English           France           Germany          Rusia           Spain

ANA ARI ÜRETİMİ  VE ANA ARI SATIŞI| SERTİFİKALI
ANASAYFA                                                 VİDEOLAR                                                     ANKETLER                                                     RSS KAYNAĞI                                                     İLETİŞİM

:::::::::( e- market ):::::::::

::: ( Ziyaretci Bilgileri ) :::

.

Arı Satışı (Çerceve arı)

--------- Kraliçe arı------------

İşçi Arı


Ana Arı | Arı zehirinin tedavi edici özelliği.?

Ana Arı | Arı zehirinin tedavi edici özelliği.?

Tarih 27 Ocak 2017, 00:04 Editör

Zehirden Doğan Şifa: Arı Zehri ve Faydaları , arı zehri ile romatizmanın tedavi edilebileceğini,Arı zehiri kremi özellikle MS, ekrem romatizimları, bel ve boyun fıtığı gibi rahatsızlıklarda kullanılıyor. Tedavi edici özelliğinin yanı sıra,arı zehiri fiyatı,arı sokmasının faydaları nelerdir,arı zehiri nedir,arı zehiri kremi,arı sokmasının tedavisi,arı zehiri nasıl alınır,arı zehiri kremi fiyatı,arı zehiri nasıl elde edilir.

Arı zehirinin tedavi edici özelliği ve yaygın olarak kullanımı nedeniyle arı zehri tedavisi de içerisine alan apiterapi, başta Amerika, Kanada, Çin ve birçok Avrupa ülkesinde alternatif tıp ve ya tamamlayıcı tıp olarak kabul edilmiş ve Apiterapi hastaneleri kurulmaya başlamıştır.

Dünyada arı zehiri ile ilgili birçok çalışma yapılmakta ve tedavi edici özelliğinden yararlanılmaktadır. Fakat ülkemizde propoliste olduğu gibi arı zehirinin de hakettiği değeri bilinmemekte ve üretimi de yapılmamaktadır.

Oysaki arı zehiri, belirli oranda alıcısı olan yüksek derecede özel bir üründür. Amerika ‘da bulunan önemli üretici fi rmalar, son 30 yılda yaklaşık 30 kg kuru arı zehiri üretmişlerdir. Brezilya ‘ da çok geniş bir üretici kitlesi bulunmakla birlikte diğer ülkelerde bu sayı düşüktür.

Dünya piyasasında 1g arı zehirinin fi yatı 100-200 dolar arasında değişim göstermektedir.

Enjeksiyon amaçlı küçük dozlarda hazırlanan zehirlerse daha yüksek fi yatla satılmaktadır.

 Saf arı zehirinin lokal üretimi, dondurma işlemi dışında çok yüksek ve pahalı bir teknoloji gerektirmez. Dünyanın hemen her tarafında tıp tarafından dikkatle izlenen ve hatta doktorlar tarafından ele alınan apiterapi konusu ülkemizde ihmal edilmekte ve hatta bazı kimseler tarafından da muhalefet ile karşılanmaktadır.

Günümüzde kullanılan ilaçların nasıl yan etkileri varsa arı zehirininde benzer etkileri olabilir. Ama yapılacak bilimsel araştırmalar sayesinde bu etkiler azaltılarak arı zehiri kullanımı artacak ve insanlar için çok daha önemli bir arı ürünü haline gelecektir. Öneriler

1. Türkiye ‘de destekleyici tıp önündeki mevzuat engelleri gözden geçirilmelidir.

2. Üniversitelerde ve araştırma kuruluşlarında konuyla ilgili daha çok araştırma yapılmalı, sonuçları kamuoyuna duyurulmalıdır.

 3. Altyapısı uygun tıp ve eczacılık fakültelerinde ; destekleyici tıp hatta arı ürünleriyle tedavi ( apiterapi) klinikleri ve laboratuarları kurulmalı ve müstakil uzmanlık alanı olmalıdır.

4. Konuyla ilgili kuruluşlar, uluslar arası projelerde yer almalıdır.

5. Apiterapi konusu medya ve sivil toplum örgütlerine iyi anlatılmalı, ciddi tartışmalar yapılmalıdır. Halk bu konuda bilgilendirilmeli böylece yanlış uygulamaların önüne geçilmelidir.

 6. Unutulmamalıdır ki; sentetik ilaçlarda olduğu gibi destekleyici ve ya alternatif doğal ürünlerde de dozaj çok önemlidir. Uygulamalar mutlaka uzman denetiminde olmalıdır.

ARI ZEHİRİNİN İÇERİĞİ VE ÖZELLİKLERİ

 Arı zehiri açık renkte, kokusuz, su gibi sıvı bir madde olup, keskin ve acı bir tadı bulunur. İçinde bulunan alarm feromonları nedeniyle aromatik özellik taşır.

Berrak, asidik yapıda ( pH=5.0- 5.5) olan arı zehiri, normal sıcaklıkta yaklaşık 20 dakikada kurur ve ağırlığının %65-70 ‘ ini kaybeder.

 Sıvı kısım buharlaştıktan sonra yaklaşık 0,1 mg saf, kuru arı zehiri elde edilir ki bunun anlamı 1 gr katı zehir için 10.000 arı iğnesindeki zehire ihtiyaç vardır.

Saf kuru arı zehirinin rengi sarımtırak kahverengidir.

Arı zehiri soğuğa ve sıcağa dayanıklıdır. Kurutulmuş arı zehiri rutubetten korunursa birkaç yıl süreyle özelliklerini kaybetmez. Apis türlerinden elde edilen zehirlerin benzer yapıda olmasına karşın, Apis cerana (Hindistan bal arısı) zehirinin Apis melifera zehirinden iki kat daha güçlü düzeyde olduğu bilinmektedir

Bu haber 1988 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Arı Zehiri | Üretimi | Satışı

Arı zehri, BAKIN Neler yapıyor.?

Arı zehri, BAKIN Neler yapıyor.? Arı zehri, bağışıklık sistemini geliştiriyor

ARI ZEHİRİ ÜRETİMİ ve APİTERAPİ

ARI ZEHİRİ ÜRETİMİ ve APİTERAPİ ARI ZEHİRİ ÜRETİMİ ve APİTERAPİ ile ilgili sitemizdeki bazı bilgiler. arı zehiri alan firmalar,apiterapi nedir fiy...

Siparişver
Canlı destek


Arıcılık El Kitabı (e-kitap)

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

HANGİ IRK ARI İLE ÇALIŞILMALI.?
Tüm Anketler

.......Erkek Arı.......Arılar Hakkında Detaylı Bilgiler15 Ocak 2018

........ANA ARI......

Queen bee production | Queen bee sale | Certified


Türkiye nin en kaliteli Arıcılık, araştırma geliştirme merkezi Dünyada Bulunan Arı Irklarını Ülkemizde arıcılık sektörünün hızlı gelişimini sağlamak ve Anadolu arıları başta olmak üzere - Karniyol ana arı satışı - Kafkas ana arı satışı - İtalyan ana arı satışı - Belfast ana arı satışı - Buckfast ana arı satışı - Anadolu ana arı satışı - Yığılca ana arı satışı - Muğla ana arı satışı - Damızlık Karniyol ana arı satışı - Damızlık Kafkas ana arı satışı - Damızlık İtalyan ana arı satışı - Damızlık Belfast ana arı satışı - Damızlık Buckfast ana arı satışı - Damızlık Anadolu ana arı satışı - Damızlık Yığılca ana arı satışı - Damızlık Muğla ana arı satışı - üretimi ve arı satışı yapmaktayız . Ülkemizde de farklı ırkların Adaptasyonunu sağlamak için siz arıcıların hizmetindeyiz. Bizleri güvenle tercih edebilirsiniz Her Irktan,cinsten Ana Arımız mevcuttur.