Türkçe           English           France           Germany          Rusia           Spain

ANA ARI ÜRETİMİ  VE ANA ARI SATIŞI| SERTİFİKALI
ANASAYFA                                                 VİDEOLAR                                                     ANKETLER                                                     RSS KAYNAĞI                                                     İLETİŞİM

:::::::::( e- market ):::::::::

::: ( Ziyaretci Bilgileri ) :::

.

Arı Satışı (Çerceve arı)

--------- Kraliçe arı------------

İşçi Arı


2017 Arıcılık Hibesi ve Destekleri

2017 Arıcılık Hibesi ve Destekleri

Tarih 07 Eylül 2017, 12:15 Editör

2017 yılı arıcılık hibesi ve Destekleri ile ilgili bazı yalan yanlış haberler çıktıkça bazı simsarların iştahını kabartmaktadır. Saygı deyer meslektaşlarım 2017 yılı uygulanacak olan hibe oranları belirlendi. arıcılık sektörü alanında alınabilecek hibe miktarı hakkında bilgi.

Genel olarak hayvancılık yatırımlarına destek sağlanması için önümüzdeki üç yıllık zaman diliminde uygulanacak olan hibe oranları belirlendi. Bakanlar Kurulu tarafından duyurulan Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Karar, Resmi Gazete’de yayınlanarak artık yürürlüğe girmiş bulunmaktadır.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından belirlenecek olan şehirlerde 2017 ila 2019 yılları arasında uygulanacak olan yeni kararlarla birlikte; kırsal alanlarda istihdamın geliştirilmesi, gelirlerin artırılması, ülkenin damızlık manda, koç teke ihtiyacının karşılanması ve kaz, hindi, arıcılık, ipek böcekçiliği gibi hayvancılık faaliyetlerinde, üretim ve kalitenin yükseltilmesi için damızlık ve ticari modern işletmelerin kurulması, ithalatın azaltılmasını sağlayacak yatırımların desteklenmesi amaçlanıyor.

Alınan kararlar, hem gerçek, hem de tüzel kişi üreticiler için 150 baş kapasiteye sahip, projeli olan damızlık manda, düve üretimi işletmesi kurma ve kapasitede artırma, ayrıca zamanda bu işletmeler için yapılacak olan rehabilitasyon yatırımları, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlikleri’nin 500 baş kapasiteye sahip damızlık koç veya teke üretimine yönelik işletme kurması veya kapasitelerini 500 baş olacak şekilde artırması gibi önemli yatırımları kapsarken aynı zamanda 1000 adet damızlık kaz, bin adet ticari hindi ve beş yüz adet ticari kaz yetiştiriciliği için de yapılacak yatırımlar kapsamına alınmaktadır. Böylece desteklemeler hakkında genel bilgi verdikten sonra, kaz ve hindi yetiştiriciliği için yüzde 75, arıcılık için yüzde 60, ipek böcekçiliği için yüzde 100, koç-teke ve manda için  de yüzde 50 oranında  hibe desteği uygulanacak.

HİBE DESTEĞİ VERİLECEK YATIRIMLAR VE KAPSAMI

a) Gerçek ve tüzel kişi üreticilerin 150 baş kapasiteye sahip projeli damızlık manda düve üretimi işletmesi kurulması veya mevcut işletmelerin kapasitesinin 150 baş olacak şekilde artırılması ve bu işletmelerin rehabilitasyon yatırımları.

b) Damızlık koyun keçi yetiştiricileri birliklerinin 500 baş kapasiteye sahip damızlık koç-teke üretimine yönelik işletme kurmasını veya mevcut işletmelerin kapasitesinin 500 baş olacak şekilde artırılması, bu işletmelerin rehabilitasyon yatırımlarını ve işletmelerden koç teke alımı yapacak yetiştiriciler.

c) Gerçek veya tüzel kişi üreticilerin, 1000 adet damızlık kaz ile 1000 adet ticari hindi ve 500 adet ticari kaz yetiştiriciliği için yapacakları yatırımlar.

d) Gerçek ve tüzel kişi üreticilerin, 30 adet kovan ile yapacakları arıcılık yatırımları.

e) Tüzel kişilerin ipek böceği yetiştiriciliği için yapacakları yatırımlar.

Bakanlar Kurulu kararında hibe desteği verilecek illerin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından belirleneceği kaydedildi. Ancak Bakanlık tarafından hazırlanan ‘Milli Tarım Projesi’ kitabında hibe desteği verilecek iller şunlar:

2017 Yılı Arıcılık ve Diğer Sektörlerdeki Desteklemelerin Hibe Oranları:

1) Arıcılık (Alet ve ekipman ve boş kovan alımı): %60

2) Kaz ve Hindi Yetiştiriciliği (Yeni inşaat yapımı, alet ve ekipman alımı: %75

3) İpek Böcekciliği (Besleme evi yapımı, alet ve ekipman alımı, dut bahçesi tesisi): %100

4) Koç/Teke ve Manda (Yeni inşaat yapımı, rehabilitasyon ve kapasite artırımı, makine alet ve ekipman ile hayvan alımı): %50

2017 HİBE DESTEĞİ KAPSAMINDAKİ İLLER

Damızlık Koç ve Teke Desteklemeleri: Afyonkarahisar, Antalya, Uşak, Eskişehir, Konya, Karaman, Mersin, Kırıkkale, Bursa, Balıkesir, Kırklareli, Tekirdağ, Ordu, Sivas, Erzurum, Ağrı, Iğdır, Van, Hakkari, Siirt, Şırnak, Nardin, Diyarbakır, Şanlıurfa, Elazığ, Bingöl.

Damızlık Manda Yetiştiriciliği: İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Zonguldak, Düzce, Samsun, Afyon, Kayseri, Diyarbakır, Muş, Bitlis.

Kaz Yetiştirciliği: Kars, Ardahan ve Muş

Hindi Yetiştiriciliği: Bingöl

Arı Yetiştiriciliği: Arıcılık ve İpek böcekçiliği ile ilgili hibe desteği verilecek iller önümüzdeki dönemde sitemizde açıklanacak olup takip ediniz.

Yukarıda hem arıcılık alanında hemde diğer hayvancılık sektörlerinde desteklemeleri hakkında bilgiler yaralmaktadır. Bu şekildeki hibe destekleri 2017-2019 yılları arasında verilecek. 2017 arıcılık desteleri ve hibesi hakkında yeni haberler sitemizde yayınlanacaktır.

Bu haber 2449 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ARICILIK | HABERLERİ | TEKNİK BİLGİ

Türk Arı profesörü Birleşmiş milletler tarafından Takdir edildi.!

Türk Arı profesörü Birleşmiş milletler tarafından Takdir edildi.! Prof.Dr. Muhsin Doğaroğlu ,nun yüksek Bal alınması için geliştirdiği yöntemi , Dünya aracılarına önerildi.?

İl Birliklerimiz

İl Birliklerimiz 2003 yılında kuruluşunu tamamlayan Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği (TAB), 80 ilde toplam 57.847 üye ile ...

Siparişver
Canlı destek


Arıcılık El Kitabı (e-kitap)

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

HANGİ IRK ARI İLE ÇALIŞILMALI.?
Tüm Anketler

.......Erkek Arı.......Arılar Hakkında Detaylı Bilgiler15 Ocak 2018

........ANA ARI......

Queen bee production | Queen bee sale | Certified


Türkiye nin en kaliteli Arıcılık, araştırma geliştirme merkezi Dünyada Bulunan Arı Irklarını Ülkemizde arıcılık sektörünün hızlı gelişimini sağlamak ve Anadolu arıları başta olmak üzere - Karniyol ana arı satışı - Kafkas ana arı satışı - İtalyan ana arı satışı - Belfast ana arı satışı - Buckfast ana arı satışı - Anadolu ana arı satışı - Yığılca ana arı satışı - Muğla ana arı satışı - Damızlık Karniyol ana arı satışı - Damızlık Kafkas ana arı satışı - Damızlık İtalyan ana arı satışı - Damızlık Belfast ana arı satışı - Damızlık Buckfast ana arı satışı - Damızlık Anadolu ana arı satışı - Damızlık Yığılca ana arı satışı - Damızlık Muğla ana arı satışı - üretimi ve arı satışı yapmaktayız . Ülkemizde de farklı ırkların Adaptasyonunu sağlamak için siz arıcıların hizmetindeyiz. Bizleri güvenle tercih edebilirsiniz Her Irktan,cinsten Ana Arımız mevcuttur.