Türkçe           English           France           Germany          Rusia           Spain

ANA ARI ÜRETİMİ  VE ANA ARI SATIŞI| SERTİFİKALI
ANASAYFA                                                 VİDEOLAR                                                     ANKETLER                                                     RSS KAYNAĞI                                                     İLETİŞİM

:::::::::( e- market ):::::::::

::: ( Ziyaretci Bilgileri ) :::

.

Arı Satışı (Çerceve arı)

--------- Kraliçe arı------------

İşçi Arı


Arı sütü cinsel performansı artırıyor

Arı sütü cinsel performansı artırıyor

Tarih 21 Eylül 2017, 09:11 Editör

Arı sütü denince çoğumuzun aklına ilk gelen arı sütü-cinsel performans ilişkisi oluyor, gülümsemeye başlıyoruz, değil mi?

Aynı fındıkta olduğu gibi... Arı sütü karaciğeri onarıyor; karaciğer ise vücudun çamaşır makinesi. Karaciğer iyi çalışıyorsa, tüm vücut bundan etkileniyor, çok daha sağlıklı oluyoruz. Peki bilimsel olarak gerçekten kanıtlanmış mı arı sütünün cinsel gücü artırdığı, yoksa bu bir şehir efsanesi mi?  Arı sütü tam olarak nedir? ‘Apiterapi: Arıyla Gelen Şifa’ adlı kitabın yazarı Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada’ya sordum.
 
Arı sütü nedir?
 
Arı sütü işçi arılarda başın iki yanında bulunan bezlerden salgılanan ve kovanda kraliçe arının farklılaşmasını sağlayan özel bir besleyici ortamdır. Bu ortamda beslenen arı, kısa yaşam süresine sahip (4-7 hafta) ve döl veremeyen verimsiz işçi arılar ile karşılaştırıldığında kraliçe arı olarak daha uzun yaşam süresine (2-7 yıla kadar yaşayabiliyor), gelişmiş cinsel salgı bezleri (günde 2000 yumurta yumurtluyor) ve gelişmiş beden yapısına sahip oluyor.
 
Cilt yaşlanmasını yavaşlatan etkisi var
 
Arı sütünün sağlığımız için faydaları neler? 
 
Haricen cilt yaşlanmasını yavaşlatabileceği, iltihap giderici etkisi ile artrit gibi iltihaplı hastalıklarda şikayetlerin azaltılmasında yardımcı olabileceği, kan şekerini düşürdüğü, depresyon tedavisinde yardımcı olduğu, erkeklerde cinsel istek ve performansı artırdığı, kadınlarda doğurganlığı artırdığı, bağışıklık sistemini desteklediği,  tümör gelişimini önleyebileceği, kanser kemoterapisinde ilaçların organ hasarlarının önlenmesinde yardımcı olabileceği çeşitli araştırmalar ile ortaya konulmuştur.
 
Erkek ve kadınlarda olumlu etkisi var
 
Arı sütü  gerçekten cinsel gücü artırıyor mu? Bu konudaki araştırmalar ne diyor? 
 
Arı sütünün en yaygın bilinen ve uygulanan özelliklerinden biri erkeklerde cinsel istek ve performansı artırıcı etkisi. Bu etkinliğinin sadece erkekler ile sınırlı kalmadığı, kadınlarda doğurganlık oranının artırılmasında olumlu etkileri bulunduğu yürütülen bilimsel çalışmalar ile de destekleniyor.
 
Karaciğer hasarına da iyi geliyor
 
Arı sütünde sahteciliğin çok olduğunu duydum, doğru mu?  Sahtesini nerden anlayabiliriz?
 
Maalesef, görsel benzerliği nedeniyle, yoğurt, krema, hatta zararlı olduğunu bildiğimiz melamin tozunu arı sütü yerine sattıkları görülüyor. Ayrıca, arı sütü tek başına olduğunda ortam ısısında hızla bozuluyor. 
 
Bu nedenle eksi 20 derece dondurucuda saklanması gerekiyor. Ancak bal ile karıştırıldığında dayanıklılığı artarak buzdolabında +4 derecede saklanması mümkün hale geliyor.  
 
Arı sütünde kraliçeyi kraliçe yapan ‘royalaktin’ maddesi diyorsunuz? Nedir bu royalaktin? 
 
Protein yapısında bir madde. Bir Japon ekibi tarafından yapılan araştırmada bu maddenin kısa yaşam süreleri olan meyve sineklerinin beslenme ortamına konulduğunda da arılar gibi yaşam sürelerini ve beden büyüklüğünü artırdığı gözlemlenmiş. Meyve sinekleri genetik özellikleri bakımından insanlara yakın olduğundan insanlarda da aynı etkiyi yapabileceği tartışılıyor. İnsan ömrü üzerindeki bu etkiyi gözleyebilmek 15 gün ömrü olan meyve sinekleri gibi kolay olmasa gerek.

Bu haber 805 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Arı Sütü | Üretimi | Satışı

Kanser Tedavisinde Arı Sütü Kullanımı

Kanser Tedavisinde Arı Sütü Kullanımı arı sütü ile ilgili sitemizde Bulunanlar kısaca . arı sütü fiyatı | arı sütü nasıl kullanılır| arı sütü çocuğa nas...

Ana Arı | Arı Ürünlerinde Kalıntı Sorunu

Ana Arı | Arı Ürünlerinde Kalıntı Sorunu ARI ÜRÜNLERINDE KALINTI SORUNU - bee scıence balda antıbıyotık kalıntısı sorunu - ARI VE ARI ÜRÜNLERİ HAKKINDA SIKÇ...

Siparişver
Canlı destek


Arıcılık El Kitabı (e-kitap)

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

HANGİ IRK ARI İLE ÇALIŞILMALI.?
Tüm Anketler

.......Erkek Arı.......Arılar Hakkında Detaylı Bilgiler15 Ocak 2018

........ANA ARI......

Queen bee production | Queen bee sale | Certified


Türkiye nin en kaliteli Arıcılık, araştırma geliştirme merkezi Dünyada Bulunan Arı Irklarını Ülkemizde arıcılık sektörünün hızlı gelişimini sağlamak ve Anadolu arıları başta olmak üzere - Karniyol ana arı satışı - Kafkas ana arı satışı - İtalyan ana arı satışı - Belfast ana arı satışı - Buckfast ana arı satışı - Anadolu ana arı satışı - Yığılca ana arı satışı - Muğla ana arı satışı - Damızlık Karniyol ana arı satışı - Damızlık Kafkas ana arı satışı - Damızlık İtalyan ana arı satışı - Damızlık Belfast ana arı satışı - Damızlık Buckfast ana arı satışı - Damızlık Anadolu ana arı satışı - Damızlık Yığılca ana arı satışı - Damızlık Muğla ana arı satışı - üretimi ve arı satışı yapmaktayız . Ülkemizde de farklı ırkların Adaptasyonunu sağlamak için siz arıcıların hizmetindeyiz. Bizleri güvenle tercih edebilirsiniz Her Irktan,cinsten Ana Arımız mevcuttur.