Türkçe           English           France           Germany          Rusia           Spain

ANA ARI ÜRETİMİ  VE ANA ARI SATIŞI| SERTİFİKALI
ANASAYFA                                                 VİDEOLAR                                                     ANKETLER                                                     RSS KAYNAĞI                                                     İLETİŞİM

:::::::::( e- market ):::::::::

::: ( Ziyaretci Bilgileri ) :::

.

Arı Satışı (Çerceve arı)

--------- Kraliçe arı------------

İşçi Arı


PROLİN NEDİR.

PROLİN NEDİR.

Tarih 30 Ekim 2017, 09:53 Editör

Prorin neyi anlatır. Baldaki görevi nedir.

Balda yaklaşık olarak 15 çeşit amino asit olmakla birlikte en önemlisi ve fazla olanı prolindir.

Prolin arılar tarafından bal oluşumu sırasında bala aktarılan bir amino asittir. Baldaki prolin miktarı balın kalitesini doğrudan belirler.

Türk Gıda Kodeksi Yönetmeliği Bal tebliği (2005/49)’ne göre,üretilen ballarda protein ve ham bal delta Cl3 değerleri arasındaki fark -1 veya daha pozitif; protein ve ham bal delta Cl3 değerlerinden hesaplanan C4 şekerleri oranı (en fazla) % 7 olmalıdır. Bu değerlerin dışına çıkan ballarda taklit ve tahşiş olduğu kolayca anlaşılmaktadır.

 Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın arı yetiştiricilerinde kalite değeri olarak koyduğu taban değeri 300 prolindir. En değerli balımız Anzer balının prolin değeri 1335 prolindir. Şimdi bu kıriterlere göre,kaliteli bir balın anliz sonuçları şöyledir. Prolin değeri,1136 prolin. C 13 Protein, C 13 Hambal, C 4 Şeker, Değerleri normal istenilenden çok daha güzel ve olumlu bir bal .

Bu kadar güzel bir bal üilkemizde üretildiğini görmek bizlere gurur vermektedir.

Emeklerin karşılığı olarak çok güzel bir sonuç elde etmek tüm arıcıların hakkıdır . Balımı gururla eş,dost,arkadaş ve çevredeki insanlara tavsiye edebilmeniz için kalite şart baldaki bu değerlendirme arı dostları'nın bütün yorgunluğunu alıp götürmektedir.

Bu değerlerde veya daha üstün özelliklerde balları olan arkadaşlarım analiz sonuçlarını paylaşırlarsa sevinçlerine ve gururlarına ortak olmuş olmakla beraber,tebrik etme şansını da yakalamış olacağız. Ballarınız daki prolin değeri nedir.?

 Bunu araştırıp öğrenerek,çevremizdeki bal tüketicilerine de öğretmemiz gerekiyor. En kaliteli üstün nitelikteki ballar,içindeki prolin miktarının fazla olmasından kaynaklan dı gını,bal alırken mutlaka balın içindeki prolin miktarını sorulması gerektiğini arı dostları olarak görev bildik. Ayrıca Bal alır iken diyer dikkat edeceğimiz bir husus ise .

! Balları aracıdan değil ARICI’dan satın alın. Sağlıcakla kalın.

Sitemizde bulunan benzer konular:en iyi bal -anzer balı -petek bal - hakiki bal -zara balı -bursa balı -anzer poleni -kestane balı -anzerde arıcılık -karakovan balı -bal anzer -anzer yaylasırize bal

Bu haber 677 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANA ARI ÜRETİMİ | ANA ARI SATIŞI

Ana Arı Yapay tohumlama amacıyla erkek arı toplama.?

Ana Arı Yapay tohumlama amacıyla erkek arı toplama.? Balarısı Islahı, Anaarı Yetiştirme ve Yapay Tohumlama,Arıcılıkta Yapay (Suni) Tohumlama,Arıcılıkta suni tohumla ve ...

Ana arıya erkek arı yumurtası yumurtlatma.

Ana arıya erkek arı yumurtası yumurtlatma. Ana arıya erkek arı yumurtası yumurtlatma ile ilgili Bulunanlar.? ana arı hangi ayda yumurtlar-ana arı neden yumur...

Siparişver
Canlı destek


Arıcılık El Kitabı (e-kitap)

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

HANGİ IRK ARI İLE ÇALIŞILMALI.?
Tüm Anketler

.......Erkek Arı.......Arılar Hakkında Detaylı Bilgiler15 Ocak 2018

........ANA ARI......

Queen bee production | Queen bee sale | Certified


Türkiye nin en kaliteli Arıcılık, araştırma geliştirme merkezi Dünyada Bulunan Arı Irklarını Ülkemizde arıcılık sektörünün hızlı gelişimini sağlamak ve Anadolu arıları başta olmak üzere - Karniyol ana arı satışı - Kafkas ana arı satışı - İtalyan ana arı satışı - Belfast ana arı satışı - Buckfast ana arı satışı - Anadolu ana arı satışı - Yığılca ana arı satışı - Muğla ana arı satışı - Damızlık Karniyol ana arı satışı - Damızlık Kafkas ana arı satışı - Damızlık İtalyan ana arı satışı - Damızlık Belfast ana arı satışı - Damızlık Buckfast ana arı satışı - Damızlık Anadolu ana arı satışı - Damızlık Yığılca ana arı satışı - Damızlık Muğla ana arı satışı - üretimi ve arı satışı yapmaktayız . Ülkemizde de farklı ırkların Adaptasyonunu sağlamak için siz arıcıların hizmetindeyiz. Bizleri güvenle tercih edebilirsiniz Her Irktan,cinsten Ana Arımız mevcuttur.