Türkçe           English           France           Germany          Rusia           Spain

ANA ARI ÜRETİMİ  VE ANA ARI SATIŞI| SERTİFİKALI
ANASAYFA                                                 VİDEOLAR                                                     ANKETLER                                                     RSS KAYNAĞI                                                     İLETİŞİM

:::::::::( e- market ):::::::::

::: ( Ziyaretci Bilgileri ) :::

.

Arı Satışı (Çerceve arı)

--------- Kraliçe arı------------

İşçi Arı


Hiç balın nasıl olduğunu merak ettinizmi?

Hiç balın nasıl olduğunu merak ettinizmi?

Tarih 28 Ekim 2017, 23:34 Editör

Bal nasıl olur .

Arılar uzun çene ağzıyla emerek çiçeklerden nektar (şekerli bir meyve suları) toplarlar.

Onları midelerinin birinde saklıyorlar.

O karnı dolunca, kovana geri uçarlar (kendi evleri).

Evde, nektarlarını ağızlarından geçerek yaklaşık yarım saat boyunca çiğneyen diğer arı işçilerine iletirler. Arılardan diğerine kadar süreç, kademeli olarak bala dönüşene kadar devam eder ve bala daha sonra petek (balmumundan yapılmış küçük kavanozlar) içinde saklanır.

 Bununla birlikte, balın o kadar çok su vardır, arılar suyun bir kısmını buharlaştıracak şekilde kanatlarıyla havalandırırlar.

 Hazır olduğunda, hücreleri temiz tutmak için mum kapağı ile kapatırlar. Tek bir çay kaşığı yapmak için hayatlarının en az sekiz arısı gerekiyor. Söylemeye gerek yok, bal üretmek için çok fazla taahhüt, işbirliği ve bakım gerekiyor. Bu yüzden bütün güçlerini koruyorlar.

Tat güzel tatlım Yani şunu söyleyebiliriz ki tatlı olanın üretmek terlemesi gerekir. Burada verilen ders, başarı istiyorsanız, çalışmaya hazır olmalısınız. Sabit iş her zaman başarıdan önce gelir. Ardından gelen tek yer sözlükte. Hazır ol!

Bu haber 556 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Bal | Üretimi | Satışı

Balder Başkanı Çalca'dan Açıklama

Balder Başkanı Çalca'dan Açıklama Balın Aracı Olamadan Tüketiciye Ulaşmasını Arzuluyoruz.?

Anzer Balı;nın kilosu 900 lira, yok satıyor

Anzer Balı;nın kilosu 900 lira, yok satıyor anzer balı ile ilgili bulunanlar anzer balı faydaları,anzer balı dinle,anzer balı kooperatifi anzer balı vikipedi...

Siparişver
Canlı destek


Arıcılık El Kitabı (e-kitap)

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

HANGİ IRK ARI İLE ÇALIŞILMALI.?
Tüm Anketler

.......Erkek Arı.......Arılar Hakkında Detaylı Bilgiler15 Ocak 2018

........ANA ARI......

Queen bee production | Queen bee sale | Certified


Türkiye nin en kaliteli Arıcılık, araştırma geliştirme merkezi Dünyada Bulunan Arı Irklarını Ülkemizde arıcılık sektörünün hızlı gelişimini sağlamak ve Anadolu arıları başta olmak üzere - Karniyol ana arı satışı - Kafkas ana arı satışı - İtalyan ana arı satışı - Belfast ana arı satışı - Buckfast ana arı satışı - Anadolu ana arı satışı - Yığılca ana arı satışı - Muğla ana arı satışı - Damızlık Karniyol ana arı satışı - Damızlık Kafkas ana arı satışı - Damızlık İtalyan ana arı satışı - Damızlık Belfast ana arı satışı - Damızlık Buckfast ana arı satışı - Damızlık Anadolu ana arı satışı - Damızlık Yığılca ana arı satışı - Damızlık Muğla ana arı satışı - üretimi ve arı satışı yapmaktayız . Ülkemizde de farklı ırkların Adaptasyonunu sağlamak için siz arıcıların hizmetindeyiz. Bizleri güvenle tercih edebilirsiniz Her Irktan,cinsten Ana Arımız mevcuttur.