Türkçe           English           France           Germany          Rusia           Spain

ANA ARI ÜRETİMİ  VE ANA ARI SATIŞI| SERTİFİKALI
ANASAYFA                                                 VİDEOLAR                                                     ANKETLER                                                     RSS KAYNAĞI                                                     İLETİŞİM

:::::::::( e- market ):::::::::

::: ( Ziyaretci Bilgileri ) :::

.

Arı Satışı (Çerceve arı)

--------- Kraliçe arı------------

İşçi Arı


Isparta'da arıcılara  Lavanta Dağıtıldı.!

Isparta'da arıcılara Lavanta Dağıtıldı.!

Tarih 31 Ekim 2017, 20:16 Editör

Isparta'da Çiftçiye Lavanta Dağıtıldı

3bin 473 dekar alanda 506 ton lavanta çiçeğinin üretildiği Isparta’da lavanta üretimini artırmak amacıyla çitçilere lavanta fidesi dağıtıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Tuğrul, Isparta’nın geçiş ikliminde yer almasından dolayı Tıbbi aromatik bitkilerin pek çoğu i88çin uygun bir iklim yapısına sahip olduğunu belirterek, "Lavanta bitkisi toprak isteği açısından seçici olmaması, kuraklığa dayanıklı olması, bakım ve işçilik giderleri oldukça düşük olması üretimini cazip hale getirmektedir. İlimizde sulanmayan ve tarımsal açıdan yeterince yararlanılamayan arazilerin ekonomiye kazandırılması ve çiftçilere ek gelir sağlaması açısından da lavanta yetiştiriciliğinin önemli bir boşluğu dolduracağı düşünülmektedir. Bu amaçla İlimiz Aksu ilçesinde kırsal göçün azalmasına katkı sağlamak ve çiftçilerimizin ekonomik durumlarını iyileştirmek için projeler bu bölgeye yönlendirilmiştir. Ayrıca bu bölgede arıcılık gelişmekte olduğu için lavanta üretiminin artmasıyla lavanta balı üretilmesi de düşünülmektedir. Doğal güzellikler açısından önemli bir bölge olan Aksu ilçesi, Lavanta bitkisinin üretiminin artmasıyla artı bir değer kazanacak ve kırsal turizm açısından da katma değer oluşturacaktır" dedi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Itri ve Tıbbi Bitkiler ile Boya Bitkileri Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi olduğunu anımsatan Tuğrul, " Lavanta Demonstrasyonunun kurulması için; 2bin 700 adet Konya Toprak Su ve Çölleşme ile Mücadele Araştırma Enstitüsü tarafından üretilmiş, üretilen fideler demonstrasyonda kullanılmak üzere Keçiborlu İlçesi, Kuyucak Köyünde 1 çiftçiye verilmiştir. Yine 16 bin adet lavanta fidesi Eğirdir Meyvecilik Araştırma Enstitüsü tarafından üretilen fideler demonstrasyonda kullanılmak üzere, Aksu İlçesi Merkezde 3 çiftçiye 7 bin adet, Koçular Köyünde 3 çiftçiye 7bin adet ve Katip Köyünde 1 çiftçiye 2 bin adet lavanta fidesi verilmiştir. İlimizde yürütülen projeler kapsamında Keçiborlu İlçesinde 3 dekar alanda, Aksu İlçesinde 16 dekar alanda Lavanta demonstrasyonu kurulmuş olup, çiftçilerimiz teknik elemanlarımızca bizzat ziyaret edilerek, dikim, bakım ve besleme konularında teknik bilgiler verilmektedir" açıklamasında bulundu.

Bu haber 686 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ARICILIK | HABERLERİ | TEKNİK BİLGİ

İl Birliklerimiz

İl Birliklerimiz 2003 yılında kuruluşunu tamamlayan Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği (TAB), 80 ilde toplam 57.847 üye ile ...

Türk Arı profesörü Birleşmiş milletler tarafından Takdir edildi.!

Türk Arı profesörü Birleşmiş milletler tarafından Takdir edildi.! Prof.Dr. Muhsin Doğaroğlu ,nun yüksek Bal alınması için geliştirdiği yöntemi , Dünya aracılarına önerildi.?

Siparişver
Canlı destek


Arıcılık El Kitabı (e-kitap)

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

HANGİ IRK ARI İLE ÇALIŞILMALI.?
Tüm Anketler

.......Erkek Arı.......Arılar Hakkında Detaylı Bilgiler15 Ocak 2018

........ANA ARI......

Queen bee production | Queen bee sale | Certified


Türkiye nin en kaliteli Arıcılık, araştırma geliştirme merkezi Dünyada Bulunan Arı Irklarını Ülkemizde arıcılık sektörünün hızlı gelişimini sağlamak ve Anadolu arıları başta olmak üzere - Karniyol ana arı satışı - Kafkas ana arı satışı - İtalyan ana arı satışı - Belfast ana arı satışı - Buckfast ana arı satışı - Anadolu ana arı satışı - Yığılca ana arı satışı - Muğla ana arı satışı - Damızlık Karniyol ana arı satışı - Damızlık Kafkas ana arı satışı - Damızlık İtalyan ana arı satışı - Damızlık Belfast ana arı satışı - Damızlık Buckfast ana arı satışı - Damızlık Anadolu ana arı satışı - Damızlık Yığılca ana arı satışı - Damızlık Muğla ana arı satışı - üretimi ve arı satışı yapmaktayız . Ülkemizde de farklı ırkların Adaptasyonunu sağlamak için siz arıcıların hizmetindeyiz. Bizleri güvenle tercih edebilirsiniz Her Irktan,cinsten Ana Arımız mevcuttur.