Türkçe           English           France           Germany          Rusia           Spain

ANA ARI SATIŞI | ANA ARI ÜRETİMİ | Sertifikalı
ANASAYFA                                                 VİDEOLAR                                                     ANKETLER                                                     RSS KAYNAĞI                                                     İLETİŞİM

:::::::::( e- market ):::::::::

::: ( Ziyaretci Bilgileri ) :::

.

Arı Satışı (Çerceve arı)

--------- Kraliçe arı------------

........ANA ARI......

Queen bee production | Queen bee sale | Certified


İşçi Arı


Arılar her şeyin farkında!

Arılar her şeyin farkında!

Tarih 18 Eylül 2016, 01:13 Editör

Fransadaki Bilimsel Araştırma Merkezi.

Fransa’daki Bilimsel Araştırma Merkezi’nden bilimadamları, bugüne dek bu ilişkilerin memelilere özgü olduğunun sanıldığını ancak arıların da bir nesnenin diğerinin “altında”, “yanında” ya da “üzerinde” olduğunu “anlayabildiğini” belirledi.

Bu “beklenmedik saptama”, “kavramsal bir bilginin özümsenmesinin” ancak memelilerinki kadar büyük beyinle mümkün olabileceği tezine gölge düşürdü. İnsanların farklı nesneler arasında bağ kurduğunu ve “aynı”, “farklı”, “daha büyük” ya da “diğerinin üzerinde” gibi kavramlar kullandığını belirten bilimadamlarından Profesör Martin Giurfa, arıların da besin kaynağına ulaşmak için kavramlar oluşturabildiğine dikkati çekti.

Araştırmacılar, konumu değişen bazı görüntülerin arasına yerleştirilen iki delik aracılığıyla arıların şekerli suya ya da acı bir sıvıya ulaşabilmelerini sağladı.

Otuz kadar denemeden sonra arıların hatasız olarak şekerli suya giden “bağı kurduğu”, hatta bunu daha önce görmedikleri görüntüler kullanıldığında bile yapabildiği vurgulandı.

Bilimadamları insanlara ve bazı primatlara özgü olduğu sanılan bu yeteneğin arılarda da bulunmasının “konuşma olmasa da” ve “beyin çok küçük olsa da” karmaşık bilişsel çözümlemelerin mümkün olduğunu gösterdiğini belirtti.

ABD Bilimler Akademisi’nin dergisi PNAS’ta yayımlanan araştırma ayrıca hayvanlarda kavrama, insan psikolojisi, sinirbilimi, yapay zeka gibi konulardaki birçok teze de gölge düşürmüş oldu.

Bu haber 3836 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ARICILIK | HABERLERİ | TEKNİK BİLGİ

Arı Kovanı Hırsızlığı

Arı Kovanı Hırsızlığı Şununla var: satılık arı - satılık paket arı paket arı satışı 2017 satılık ana arı arı fiyatları ...

ARICILIK | Ege dayanışması

ARICILIK | Ege dayanışması İZMİR Büyükşehir Belediyesi'nin kırsal kalkınma modeli, Ege belediyelerine de örnek oldu. İzmir, önümüzdeki gün...

Siparişver
Canlı destek


Arıcılık El Kitabı (e-kitap)

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

HANGİ IRK ARI İLE ÇALIŞILMALI.?
Tüm Anketler

.......Erkek Arı.......Arılar Hakkında Detaylı Bilgiler15 Ocak 2018

Apimondia 2017

DOST SİTELERana arı satışı
ana arı üretimi
ana arı kovanları
ana arı yetiştirmek
 arniyol ana arı satışı
 karniyol ana arı fiyatları
ankara  ana arı satışı
 damızlık ana arı

Türkiye nin en kaliteli Arıcılık, araştırma geliştirme merkezi Dünyada Bulunan Arı Irklarını Ülkemizde arıcılık sektörünün hızlı gelişimini sağlamak ve Anadolu arıları başta olmak üzere - Karniyol ana arı satışı - Kafkas ana arı satışı - İtalyan ana arı satışı - Belfast ana arı satışı - Buckfast ana arı satışı - Anadolu ana arı satışı - Yığılca ana arı satışı - Muğla ana arı satışı - Damızlık Karniyol ana arı satışı - Damızlık Kafkas ana arı satışı - Damızlık İtalyan ana arı satışı - Damızlık Belfast ana arı satışı - Damızlık Buckfast ana arı satışı - Damızlık Anadolu ana arı satışı - Damızlık Yığılca ana arı satışı - Damızlık Muğla ana arı satışı - üretimi ve arı satışı yapmaktayız . Ülkemizde de farklı ırkların Adaptasyonunu sağlamak için siz arıcıların hizmetindeyiz. Bizleri güvenle tercih edebilirsiniz Her Irktan,cinsten Ana Arımız mevcuttur.