Türkçe           English           France           Germany          Rusia           Spain

ANA ARI ÜRETİMİ  VE ANA ARI SATIŞI| SERTİFİKALI
ANASAYFA                                                 VİDEOLAR                                                     ANKETLER                                                     RSS KAYNAĞI                                                     İLETİŞİM

:::::::::( e- market ):::::::::

::: ( Ziyaretci Bilgileri ) :::

.

Arı Satışı (Çerceve arı)

--------- Kraliçe arı------------

İşçi Arı


Ana Arı | BATI EGE ARI IRKI ÜRETİLİYOR

Ana Arı | BATI EGE ARI IRKI ÜRETİLİYOR

Tarih 25 Aralık 2016, 23:08 Editör

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Arı Yetiştiricileri Birliği iş birliği ile “Arı Üreticisine Destek Anlaşması” imzaladı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile, İzmir Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hüseyin Şengül İzmir Arı yetiştiricisine destek için iş birliği anlaşmasını Bergama’da imzaladı. Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Arıcılık Şube Müdürü Üzeyir Karaca, bal verimi yüzde 25 daha yüksek olan “Batı Ege Arı Irkı”nı üreterek arıcılara dağıtmaya başladı.

Dolum tesisi

Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Ali Peksüslü ve Arıcılık Şube Müdürü Üzeyir Karaca, belediye bürokratları ile arı yetiştiricilerinin katıldığı törende konuşma yapan Kocaoğlu, İzmir’de tarımsal üretime desteklerinin durmadan devam edeceğini söyledi. Arı üreticileri için kovan ve ana kraliçe desteği yaptıklarını vurgulayan Kocaoğlu, arı yetiştiricilerinin kendi markaları ile dolum yapması için Bergama’da bir tesis kuracaklarını ve arıcıların hizmetine sunacaklarını söyledi. İzmir Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hüseyin Şengül, “Her sabah bir kaşık bal tüketirsek, sağlığımızı koruruz, arı yetiştiricisine de destek veririz” dedi. Başkan Kocaoğlu’na arıcıya yaptıkları destekten dolayı teşekkür eden Şengül, “İzmir bu konuda örnek bir kent” dedi. Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Arıcılık Şube Müdürü Üzeyir Karaca; İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Arı Yetiştiricileri Birliği ile dağıttıkları “Batı Ege Arı Irkı”nı üreterek arıcılara dağıtmaya başladıklarını belirtti.

Ege arısının özellikleri

Batı Ege Arısı şu özelliklere sahip; Oğul verme eğilimi çok düşük. İlkbahar gelişimi hızlı. Kışlama yeteneği iyi. Hastalıklara dayanıklı. Yayılış alanı Ege, Akdeniz, Orta Anadolu. Bal verimi bölge arılarına göre yüzde 25 yüksek. Çamdan bal toplama eğilimi yüksek”

Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Arıcılık Şube Müdürü Üzeyir Karaca sözlerini şöyle tamamladı, “Yoğun bir çalışma sonucu, Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürümüz Dr. Ali Peksüslü’nün destekleri ile damızlık ana kraliçe arıyı üreterek arıcımıza sunduk. Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü tarafından 2008-2014 yılları arasında yürütülen ıslah çalışmaları sonucunda, bölge arılarına göre koloni indeksi yüzde 20, bal verimi yüzde 25 yükseltildi.”

kaynak :http://www.byegm.gov.tr

Bu haber 3519 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Damızlık Anadolu Arısı | Üretimi | Satışı

Bal Arılar Hakkında Bilgi

Bal Arılar Hakkında Bilgi Bal Arılar Hakkında Bilgi ile ilgili bulunanlar. arılar hakkında bilinmeyenler|arılar hakkında bilgi madde madde ...

Damızlık ana arı ve ana arı desteklemesi.!

Damızlık ana arı ve ana arı desteklemesi.! 18.8.2017 tarihli ve 30158 sayılı resmi gazetede yayınlanan "2017 Yılında Yapılacak Tarımsal Desteklemelere İlişkin...

Siparişver
Canlı destek


Arıcılık El Kitabı (e-kitap)

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

HANGİ IRK ARI İLE ÇALIŞILMALI.?
Tüm Anketler

.......Erkek Arı.......Arılar Hakkında Detaylı Bilgiler15 Ocak 2018

........ANA ARI......

Queen bee production | Queen bee sale | Certified


Türkiye nin en kaliteli Arıcılık, araştırma geliştirme merkezi Dünyada Bulunan Arı Irklarını Ülkemizde arıcılık sektörünün hızlı gelişimini sağlamak ve Anadolu arıları başta olmak üzere - Karniyol ana arı satışı - Kafkas ana arı satışı - İtalyan ana arı satışı - Belfast ana arı satışı - Buckfast ana arı satışı - Anadolu ana arı satışı - Yığılca ana arı satışı - Muğla ana arı satışı - Damızlık Karniyol ana arı satışı - Damızlık Kafkas ana arı satışı - Damızlık İtalyan ana arı satışı - Damızlık Belfast ana arı satışı - Damızlık Buckfast ana arı satışı - Damızlık Anadolu ana arı satışı - Damızlık Yığılca ana arı satışı - Damızlık Muğla ana arı satışı - üretimi ve arı satışı yapmaktayız . Ülkemizde de farklı ırkların Adaptasyonunu sağlamak için siz arıcıların hizmetindeyiz. Bizleri güvenle tercih edebilirsiniz Her Irktan,cinsten Ana Arımız mevcuttur.