Arıcılık | Arılarda Kullanılan İlaçlar


Açıklama: Arı sağlığı için kullanılan ilaçların getirdiği olumsuzluklar,bal arılarının amerikan yavru çürüklüğü hastalığına karşı korunma,arılarda görülen hastalıklar,Arı Hastalıklarında Tedavi - Varroa › GÜVE VE VARROVA İLE MÜCADELE - Arıcılıkta İlaç Kullanımı: Varroasis Drug use in Beekeeping: Varroasis - Bal Arısı Sağlığı Arı Hastalıkları Arıcılık Bilgileri - arı hastalıklarında kullanılan ilaçlar,arı yavru çürüklüğü tedavisi,amerikan yavru çürüklüğünde kullanılan ilaçlar, arı hastalıkları nosema,neo terramycin arı,avrupa yavru çürüklüğünde kullanılan ilaçlar,neo-terramycın+vitamin nasıl kullanılır,yavru çürüklüğü nasıl anlaşılır.
Kategori: ARICILIK | ARI HASTALIKLARI
Eklenme Tarihi: 05 Ocak 2017
Geçerli Tarih: 19 Haziran 2018, 00:02
Site: ANA ARI ÜRETİMİ VE ANA ARI SATIŞI| SERTİFİKALI
URL: http://aridostlari.com/haber/199-aricilik-ari-hastaliklari-aricilik-arilarda-kullanilan-ilaclar.html


Türkiye, yaklaşık 4.393 milyon koloni varlığı ve zengin nektar, polen kaynakları ilebüyük bir arıcılık potansiyeline sahiptir. Türkiye yaklaşık 73.929 ton bal üretimi iledünyada bal üretimi bakımından 2. sırada yer almaktadır.

 Ülkemizde zengin bitkiörtüsü ve uygun iklim koşullarına bağlı olarak çok çeşitli ballar üretilmektedir.Arı hastalıklarında ruhsat almış ilaçlar uzman kontrolünde, dozunda ve zamanındakullanılmalıdır. Arıcılıkta tedavi amacıyla kullanılan ilaçların birçoğunun arı sağlığınaolumlu etkileri yanında, arı ürünlerinde kalıntı bırakabildikleri ya da arı sağlığınıolumsuz açıdan etkiledikleri araştırmalarla ortaya konulmuştur.

Arıcılıkta iyi verim alınabilmesi; yöreye uygun arı ırkı, uygun iklim ve bitki unsurlarınınyanı sıra arı kolonisinin yeterince beslenmesi ile hastalık ve zararlılardan korunmasınabağlıdır.

 Bal arısı hastalıkları ve zararlılarıyla mücadele amacıyla, uzun sürenaraştırmalar sonucu bulunarak arıcılık sektörüne sunulan ilaçların bilinçsizcekullanımı, insan ve arı sağlığı açısından zararlara neden olabilmektedir. Bundan dolayıda arıcılıkta kullanılan ilaçların arı metabolizması üzerine zararlı etkileri, arılarda uzun25süre ilaç kullanımı, bozulmuş ve son kullanım tarihi geçmiş ilaçların kullanımı vezararları ile arı sağlığını koruma ve zararlılarla mücadele yetersizliği konularının arısağlığı açısından önem arz ettiği görülmektedir.
Dost Siteler : https://www.dmoz.org - http://Google.com.tr - http://www.bing.com - http://www.yahoo.com - http://www.msn.com - http://www.aol.com - http://www.yandex.com