Ana Arı | Buckfast arısı


Açıklama: Lisanslı ve secereli saf, hakiki damızlık Buckfast ana arı, Buckfast F1 ... Buckfast arısı ileilgili olarak sunları sitemizde bulu bilirsiniz buckfast damızlık ana arı,buckfast bee,buckfast arı ırkı özellikleri buckfast arısı-buckfast arısının özellikleri-buckfast buckfast-zucht-buckfast-buckfast ana arı-buckfast ana arı satışı buckfast arı-buckfas-belfast arisinin ozellikleri,belfast ana arı fiyatları,belfast arı amasya-belfast arı verimi,italyan arısı,
Kategori: Belfast Ana Arı | Üretimi | Satışı
Eklenme Tarihi: 25 Aralık 2016
Geçerli Tarih: 22 Nisan 2018, 21:01
Site: ANA ARI ÜRETİMİ VE ANA ARI SATIŞI| SERTİFİKALI
URL: http://aridostlari.com/haber/4-belfast-ana-ari-uretimi-satisi-ana-ari-buckfast-arisi.htmlLiprit bir arıdır ırk sayılmaz.! Bilim Adamları   (1954) eski Ingiliz yerli arisi ile nispeten koyu renkli Italyan arisini melezliyerek Buckfast arisini yetistirmistir.

Bu iki irk önce saflastirilmis daha sonra bu saf halklar, bal üretimi ile diger özelliklerini gelistirmek üzere çiftlestirilmis ve tekrar geriye melezlenmistir.(Kombinasyon melezlemesi) Daha sonra Fransiz arisi ve Yunan arisinin iyi özellikleri de Backfast arisinda birlestirilmistir. B.Adam daha ileriki yillarda bacfast ana arisini Anadolu erkekleriyle melezlemistir. Bunun sonucunda yüksek verimli fakat hirçin bir ari elde etmistir.

 Bilim Adamları   (1954) eski Ingiliz yerli arisi ile nispeten koyu renkli Italyan arisini melezliyerek “Buckfast” arisini yetistirmistir.

 Bu iki irk önce saflastirilmis daha sonra bu saf halklar, bal üretimi ile diger özelliklerini gelistirmek üzere çiftlestirilmis ve tekrar geriye melezlenmistir.(Kombinasyon melezlemesi) Daha sonra Fransiz arisi ve Yunan arisinin iyi özellikleri de Backfast arisinda birlestirilmistir.

 B.Adam daha ileriki yillarda Buckfast ana arisini Anadolu erkekleriyle melezlemistir. Bunun sonucunda yüksek verimli fakat hirçin bir ari elde etmistir.

 Anadolu arisi ile backfast erkeklerini kullandigi durumda ise hem verim hem de mizaç bakimindan daha olumlu sonuç almistir. Anadolu X Buckfast melezlerinde saf ebeveynlere göre % 128 ile % 151 verim artisi görülmüstür.

Bircok Uyanık Buckfast ana ari üretiyorum diye cinsi cibilliyeti belli olmayan tavsanın suyunun suyu arıları satmaktadır buradan arıcı arkadaşlara tekrar tekrar duyrulur!

 Buckfastt liprit bir arıdır bir cins değildir sadece labaratuvar ortamında yukardaki bahsetmiş olduğumuz caprazlama sistemi ile üretilir bundan üretilen arılar özelliğini yitirmiş olur herseferinde aynı işlem yapılması gerekmektedir.

Bizde yönetim kurulu olarak bizden alınan Backfast arılardan tekrar kraliçe üretilip Buckfastt F/1 adı altında satış yapıldığından Buckfastt arı üretimini durdurmuş bulunmaktayın saygılarla duyrulur