Ana Arı | Yapay ana arı memesi elde etme.?


Açıklama: ana arı memesi video,ana arı memesi kapandıktan kaç gün sonra çıkar ana arı memesi nasıl kesilir,ana arı memesi nasıl olur ana arı memesi kaç günde çıkar,ana arı memesi hapsetme,arı oğul memesi erkek arı memesi,ana arı memesi kaç günde çıkar ana arı memesi nasıl kesilir,ana arı memesi kapandıktan kaç gün sonra çıkar ana arı memesi nasıl olur,arı oğul memesi,ana arı memesi hapsetme erkek arı memesi,erkek arı memesi nasıl olur,Aşağıda Video ve bir yazıyı sizlerle paylaşmak istiyorum.
Kategori: Damızlık Anadolu Arısı | Üretimi | Satışı
Eklenme Tarihi: 27 Aralık 2017
Geçerli Tarih: 20 Ağustos 2018, 15:14
Site: ANA ARI ÜRETİMİ VE ANA ARI SATIŞI| SERTİFİKALI
URL: http://aridostlari.com/haber/97-damizlik-anadolu-arisi-uretimi-satisi-ana-ari-yapay-ana-ari-memesi-elde-etme.html
Kovandaki işçi arılar kaliteli ve yeterli gıda ile beslenmeli.Kurtçuklar gıda içindeki değişikliklere karşı çok duyarlıdırlar.Herhangi bir devrede olabilecek yetersiz beslemede ana arının karekterinin tam gelişimini kötü yönde etkiler.Gelişen kurtçuklar için kovanda genç ve bol bakıcı arı bol çiçek tozu ve bal özü akışı isterler.

1 - Ana arı sütü içinde yüzen kurtçuklar iyi gelişir.İlk iki gün çok daha yoğun arı sütüyle beslenir, bir iki saatlik bile olsa eksik beslenme arının beden gelişimini engeller ve daha düşük kaliteli olurlar.

2 - Oğul iç güdüsü içinde olan arı ailesi çevre koşullarına bağlı olarak iyi ana memesi üretir.Yani arı sayısı en üst düzeyde olduğundan daha çok yavru gıdası üretirler.

3 - Arı ailesi anasız kaldığı veya ana yenilemek için uygun zaman koşularında olmadığı için az sayıda ana memesi yaparlar.
Bu kovandan ana arı alınırsa oğul verecekmiş gibi çok sayıda ana memesi yaparlar çoğu yaşlı olan bu kurtçuklardan olduğundan kalitesiz olurlar.

4 - Oğul mevsiminin dışında ana üretilirken iyi koşullar sağlanır diğer kovanlardan kapalı yavru desteği yapılır. bal özü akışı azsa koyu şerbetle veya bal su karışımıyla beslenir.

5 - Teşvik yemlemesi baharda erken başlanırsa arı ailesi daha erken ana gelişimi için kullanılır.

6 - Bal mumu salgılaması için kovan deliği küçültülür kovan içi daraltılıp ısı arttırımı sağlanır.

7 - yeterli sayıda arısı olmayan kovanlarda salkım merkezi gibi ortada daha verimli ana memeleri, dış kısımlarda verimsiz ana memeleri olur.

8 - Ana arı sütünün bol olması kovana bol çiçek tozu girişiyle olur, olmazsa çiçek tozu yardımı yapılır.

9 - İyi kaliteli ana arı üretimi için besleyici arıların çokluğu ile ilgili olduğundan 3. ve 4. günlerde diğer kovanlardan çıkmakta olan yavrulu çerçeveler verilir.