Son dakika
Apis_mellifera_Carnica_queen_honey_bee
Apis_mellifera_Carnica_queen_honey_bee

2020 Yılı Ana arı Fiyatlarımız Günceldir

Sipariş Formu aşağıdadır.

Ana arı seçimi arıcılıkta başarı için önemli şartlardandır. Seçeceğiniz ırkın karniyol, kafkas, anadolu, karpat, belfast veya italyan ana arı gibi ırklardan olmasından ziyade bölgenize Adaptasyon ve uyum sağlayacak nitelikte olması gerekir.

Bulunduğunuz coğrafya ve iklim şartları önemlidir. Her ana arı her coğrafyada başarılı olmaz. Bu manada çevrenizdeki arıcıların tecrübelerinden faydalanmanızı ve Tecrübeli arıcı yoksa bize bölgeniz hakkında rakım ve iklim gibi bilgilerinizi aşağıdaki adres kısmına yazmanız durumunda memnuniyetle cevap vermekteyiz.

Siparişler sipariş sırasına göre gönderilmektedir.

Sertifikalı Ana Arı? Ana arı, bir kovanın yönetimi ve neslin devamı açısından kovanın en önemli ve temel unsurudur.

Erkek arı haricindeki tüm arılar dişi olduğundan ana arısını yitiren bir kovandaki sıradan bir işçi arı, arı sütüyle beslenip yumurtlaya bilme özelliği kazana bilmekte ve bu sayede ancak 12 günde dölsüz bir ana elde edilmektedir.

Bu ananın çiftleşmesi için gereken zaman ve öncesinde yavru üretiminin olmadığı da göz önüne alındığında ana arı temini, arıcının olmazsa olmazlarındandır” şeklinde konuştu.

Kovanda yapılan oğul ve bal üretiminde ana arının çok önemli olduğunu ve özel ana arı üretimiyle verimin katlandığını vurgulayan Şimşek, “Günümüzde arıcımız, kendi kovanından elde ettiği ana arı memelerini başka kutu veya kovanlarda yetiştirerek oğul almakta ve olası ana kayıplarında kendi ana arısını teminini yapmayı uygulamayı denemektedir.

Müspet sonuç alınsa dahi oluşan bu ana arının bir işçi yumurtasından oluştuğu göz ardı edilerek verimsiz ve yavru verimi düşük, bal getirisi az ve kısa ömürlü kolonilerle karşı karşıya kalınmaktadır” şeklinde konuştu.

Arı dostları sitesi kurduklarını ve arıcılara teknik destek ve bilgi sağladıklarını aktaran Şimşek, “Arı dostları sitesi olarak biz arıcılarımızın halinden en iyi anlayan kuruluşuz. Ana arı üretimi ve temininde kolaylık, ücretsiz teknik destek ve danışmanlık, uygun fiyatlarımız ve 20 yıla yaklaşan tecrübemizle, üreticilerimizden gelen olumlu tepkiler sayesinde her geçen gün kalite ve öz verimiz artırmaktayız. 

Ana arı üretim garantili ve Ana Arı ve arı satışlarında Kalite ve Güvenilir firma  Arı Dostları Önemli Bir Kuruluş

                                            Sipariş için Resim’e Tıklayın

 

Hakkında Mustafa ŞİMŞEK

Arıcı'nın Ar-Ge hocaması Arıcılık,da Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge)

Ayrıca Kontrol Edin

propolis

GÜÇLÜ BAGISIKLIK ICIN PROPOLİS Gerçekten Allahın şifası bu olsa gerek ! Propolis 21’inci yüzyılın ilacı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir