Son dakika
ama arı
Ana Arı satışı, Ana arı üretimi

Ana Arı Satışı


Ana arı mağduriyeti yaşamamanız için

Nisan ayı sıkışıklığında mağdur olmamak için ön sipariş vererek sıraya girmenizi öneririz. 15 Nisan  

15 Mayıs tarihleri arasında sipariş verip’de yolda hasar gören,ölen  ana arıların en kısa zamanda yenisi yollanır yine Yumurtlama sorunu olan arılar içinde aynı taahhüt ve yöntem geçerlidir.

Sayın müşterilerimiz, ana arılarınız kargoya verilmeden bölme işlemi yapmayınız.

SAYGIDEĞER MESLEKTAŞLARIM VE DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİN DİKKATİNE!

1-Zaman zaman yağmur , kapalı hava gibi kontrolümüz dışında gelişen olaylar ana arı sevkıyatımızı kısa süreliğine de olsa olumsuz etkilemektedir.

Bu, bazen ana arı toplamada ve bazende ana arıların yumurtlama durumunda görülen olumsuzluklar doğuracağından dolayı taktir edersiniz ki ana arı sevkıyatı kısa süründüğüne kesintiye uğrayacaktır.

2-Mağdur olmamak için lütfen ana arılarınız yola çıkmadan kolonileriniz’de her hangi bir işlem yapmayınız.

3-Mümkün olduğu kadar ana arılarınızı kargo şübesin’den almaya özen gösteriniz..Size ihbar geldiği anda en çabuk bir şekilde kargodan ana arılarınızı almalısınız.

4-Hava sıcak ise bir peçeteyi ıslatarak kafesesin üzerine sererek arıların susuzluğunu  gideriniz.Su verme işlemi kafes içine bir kaç damla su damlatmak şeklinde de olabilir.

5-Ana arılarınızı kargodan alıp arılığa götürürken araba camının önüne torpidonun üzerine ya da doğrudan güneş alacak ortamlara bırakmayınız. Sağlam aldığınız ana arılarınızı öldürebilirsiniz.Arılarınızı doğrudan güneş almayan gölge bir ortamda taşıyınız..

ANA ARI NASIL KABUL ETTİRİLİR?

ama arı
ana arı kabul erdirme

1-Ana arılarınızı verirken zayıf kolonileri tercih ediniz.İdeal çerçeve sayısısı ikidir.

2-Güçlü kolonilerin ana arı kabul etme ihtimali azdır.Ana arıların kafeslerini zemine çarpraz gelecek şekilde arıların en kalabalık olduğu bölgeye yerleştiriniz.

3- 24 saat  bu şekilde beklesin. Bu sürenin akabinde kekli bölümdeki tırnağı açarak aynı şekilde tekrar yerleştiriniz.

4-Ana arıları asla siz çıkarmayınız. Kapağı açılmış keki yiyerek arılar kendileri ana arıyı kafesten çıkarmalıdır. Sizin müdahale etmeniz halinde büyük bir ihtimal ile ana arı reddedilecektir.

50 Adet ve üzeri alımlarda %10 özel indirim uygulanmaktadır.

Ana arılarımız yumurtlama  ve ırk garantilidir. 

Ön sipariş alınmaktadır..

Larva transeferi yöntemi ve doğal çiftleşme usulü ile üretilen ana arılarımız ,yumurtlamaya başladıktan 10 gün sonra müşterilerimize gönderilmektedir. Nakliye sırasında ölenler, sakatlanan ana arıların yumurtlama sorunu yaşayan ana arıların  yerine yenilerini göndermekteyiz.

Ana arı

SERTİFİKALI ÜRETİM YAPMAKTAYIZ

GÖNDERİMLER MNG KARGO İLE YAPILMAKTADIR KARGOMUZ ŞEHİR MERKEZLERİNE İKİ GÜNDE İLÇELERE İSE ÜÇ GÜNDE ULAŞMAKTADIR  

MNG kargonun bulunmadığı  yerleşim yerlerine orada bulunan kargo şirketiyle gönderim yapabiliyoruz.Ya da mobil servislerin hizmet verdiği günlere denk gelmesine dikkat ederek uygun planlmayı müşterilerimizle birlikte yapıyoruz.   Kargo masrafı alıcıya aittir.Fiyatlarımızda pazarlık payı yoktur.Bir seferde 50 adet ve üzeri alımlarda fiyatlarda  % 10  indirim yapılmaktadır.

LÜTFEN DİKKAT!

Ana Arı seçimi arıcılıkta başarı için ön şartlardandır. Seçeceğiniz ırkın karniyol ana arıbelfast ana arıkafkas ana arıanadolu ana arıitalyan ana arı gibi ırklardan olmasından ziyade bölgenize uyum sağlayacak nitelikte olması gerekir.

Bulunduğunuz coğrafya ve iklim şartları önemlidir.Her ana arı her coğrafyada başarılı olmaz.

Karniyol ana arı ve belfast ana arıları daha çok orta ana dolu iklimlerine uyum gösterirken kafkas ana arı rakımı 1400 m. üzerinde olan coğrafyalarda daha başarılıdır.İtalyan ana arıların her bölgede başarı şansı varsa da kışı mutlaka ılıman bir bölgede geçirmesi gerekir.

Ana arı satışı yapan firmlar da müşterilerini bu konuda bilgilendirmeli ve bilinçlendirmelidir.Müşterilerin maduriyet yşamaması için atlanılmaması gereken bir  realitedir.

Bir de ana arı fiyatları konusunda çok yüksek ve düşük olanlarda her zaman istismar söz konusudur.. Ortalama fiyatları tercih ediniz.Bu tercih sizin yanılma riskinizi en aza indirecektir.

Kafkas ana arı alırken mutlaka bulunduğunuz coğrafyanın rakımını  göz önğünde bulundurmalısınız.Kafkas ana arıyı daha çok 1400 rakımının üzeindeki arıcılarımıza tavsiye ederiz.Genel talep de oralardan gelmektedir. Bunun yanısıra orta Anadolu’da çalışıpta başarılı olduğunu söyleyen arıcılarımız mevcut.

İtalyan ana arı ise sahil kesiminde kışlatan herkes kullanabilir.Sahil kesiminde olmayıpta bulunduğu yerde kışlar ılıman geçiyorsa İtalyan ana arı ile çalışılabilir.

Belfast ve  karniyol orta Anadolu arıcılarından rağbet görmektedir.

Ana arı satışları  ve ana arı fiyatlarının belirlenmesinde kimi işletmelerce kriter olarak görülmekte  bence bu da yanlıştır. Her ürünün bir üretim maliyeti ve makul kâr oranı vardır.

Bence arıcılarımız kendilerini istismar ettirmemelidir.Çok ucuz ve pahalı olan ana arı satışının yapıldığı yerlere pirim verilmemelidir diye düşünmekteyiz. Tabi asıl kararı verecek olan arıcılarımızdır.

ANADOLU IRKI  ANA ARI SATIŞLARIMIZ VARDIR. FİYATI 50 TL  OLUP  ÖDEMELER  SATIŞ ANINDA PEŞİN OLARAK TAHSİL EDİLİR

Ana arı konusunda her türlü soru ve sorununuzda bizi saat sınırlaması olmaksızın araya bilirsiniz.Sizlere hizmet vermek için buradayız.

Hakkında Mustafa ŞİMŞEK

Arıcı'nın Ar-Ge hocaması Arıcılık,da Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge)

Ayrıca Kontrol Edin

propolis

GÜÇLÜ BAGISIKLIK ICIN PROPOLİS Gerçekten Allahın şifası bu olsa gerek ! Propolis 21’inci yüzyılın ilacı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir