Son dakika
Apis mellifera carnica
Karniyol arısı (Apis mellifera carnica)

Ana Arı Siparişi

Sipariş Formu aşağıdadır.

Ana arı seçimi arıcılıkta başarı için önemli şartlardandır. Seçeceğiniz ırkın karniyol, kafkas, anadolu, karpat, belfast veya italyan ana arı gibi ırklardan olmasından ziyade bölgenize Adaptasyon ve uyum sağlayacak nitelikte olması gerekir.

Bulunduğunuz coğrafya ve iklim şartları önemlidir. Her ana arı her coğrafyada başarılı olmaz. Bu manada çevrenizdeki arıcıların tecrübelerinden faydalanmanızı ve Tecrübeli arıcı yoksa bize bölgeniz hakkında rakım ve iklim gibi bilgilerinizi aşağıdaki adres kısmına yazmanız durumunda memnuniyetle cevap vermekteyiz.

Siparişler sipariş sırasına göre gönderilmektedir.

Sertifikalı Ana Arı? Ana arı, bir kovanın yönetimi ve neslin devamı açısından kovanın en önemli ve temel unsurudur.

Erkek arı haricindeki tüm arılar dişi olduğundan ana arısını yitiren bir kovandaki sıradan bir işçi arı, arı sütüyle beslenip yumurtlaya bilme özelliği kazana bilmekte ve bu sayede ancak 12 günde dölsüz bir ana elde edilmektedir.

Bu ananın çiftleşmesi için gereken zaman ve öncesinde yavru üretiminin olmadığı da göz önüne alındığında ana arı temini, arıcının olmazsa olmazlarındandır” şeklinde konuştu.

Kovanda yapılan oğul ve bal üretiminde ana arının çok önemli olduğunu ve özel ana arı üretimiyle verimin katlandığını vurgulayan Şimşek, “Günümüzde arıcımız, kendi kovanından elde ettiği ana arı memelerini başka kutu veya kovanlarda yetiştirerek oğul almakta ve olası ana kayıplarında kendi ana arısını teminini yapmayı uygulamayı denemektedir.

Müspet sonuç alınsa dahi oluşan bu ana arının bir işçi yumurtasından oluştuğu göz ardı edilerek verimsiz ve yavru verimi düşük, bal getirisi az ve kısa ömürlü kolonilerle karşı karşıya kalınmaktadır” şeklinde konuştu.

Arı dostları sitesi kurduklarını ve arıcılara teknik destek ve bilgi sağladıklarını aktaran Şimşek, “Arı dostları sitesi olarak biz arıcılarımızın halinden en iyi anlayan kuruluşuz. Ana arı üretimi ve temininde kolaylık, ücretsiz teknik destek ve danışmanlık, uygun fiyatlarımız ve 20 yıla yaklaşan tecrübemizle, üreticilerimizden gelen olumlu tepkiler sayesinde her geçen gün kalite ve öz verimiz artırmaktayız.  Bazında biz

0 532 516 69 38 

Hakkında Mustafa ŞİMŞEK

Arıcı'nın Ar-Ge hocaması Arıcılık,da Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge)

Ayrıca Kontrol Edin

Arıcılık,da Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge)

Arıcılık,da Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge) nedir? Arıcılık,da Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge) faaliyetlerinin, ülkemizin genel anlamda ekonomik kalkınmasında, özelde ürettiği …

3 yorumlar

  1. Salim sönmeyen

    Bir adet karniol ana arı istiyorum mümkünse 5427736943

  2. standard Oyster company

    I’ve read several just right stuff here. Certainly price bookmarking for revisiting.
    I surprise how a lot effort you place to create the sort of fantastic informative website.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir