Son dakika
Propolis, bal gibi yine arılar tarafından
Propolis, bal gibi yine arılar tarafından üretilen ve inanılmaz faydaları olan bir maddedir. İçeriğindeki bileşenler ile birçok özellik barındıran propolis, soğuk algınlığında kansere kadar birçok hastalığa iyi gelmektedir. Propolis, anti-mikrobiyal, Antioksidan, Anti-Hemoroid, analjezik, anti-viral gibi birçok faydaları ile düzenli kullanımı sonucunda hastalıkların iyileşmesini

Anadolu Ana Arısı

Türkiye’nin her bölgesine Uyum sağlayan Nadir Ana arı ırklarından Bir tanesidir,Son yıllarda Türkiye genelinde Doğan arı ölümlerinden Kaynaklanan sebeplerden Dolayı,Arı ırklarını değiştirip Anadolu arısına yönlenen arıcılara sıklıkla rastlayabiliyoruz.

Her turlu hava kokulularına dayanıklı Olan Anadolu Irkı Ana Arısı,Hastalıklara Karsı Diğer Arı ırklarına göre %75 Oranında direnci sağlamıştır.

Anadolu arısı olarak isimlendirilen ve belirli bir ırk özelliği göstermeyen Anadolu arıları genellikle esmer renkte, uysal, sakin tabiatlı, kışlama kabiliyetleri iyi, çalışkan, dayanıklı arılardır ve yağmacılığa fazla meyilli değillerdir.

İç Anadolu bölgemizde bulunan ve melezleme çalışmalarında başarılı bir şekilde kullanılan bu ırkımızın yanı sıra Kars ve Erzurum yöresinde Kafkas ırkı, Batı Anadolu’da İtalyan ırkı, Karadeniz bölgesinde Karniyol ırkı ve Akdeniz bölgesinde Kıbrıs ırkı arıların saf ve melez tiplerine rastlamak mümkündür.

Anadolu Irkı Ana Arısının Başlıca Özellikleri Nelerdir?
Anadolu ırkı arı,diğer adı ile Apis mellifera Anatolia,Türkiye’nin her bölgesinde hızlı gelişim ve uyum sağlayabilen terk ırk, Anadolu ırkı arılardır.Anadolu arısı,İngiltere,Almanya ve Amerika birleşik devletlerinde,Islah çalışmasında Kullanılmak üzere,Ana hat ve Erkek Hat olarak Kullanılmıştır.

Soğuk kış aylarına dayanıklı
Çalışkan
Yavru hastalıklarına karşı dirençli
Bal toplama kabiliyeti yüksek
Yağmacılık eğilimi yok
Arı sütü ve propolis üretiminde üstün performans sergiler
Erken gelişimi ve mevcut kaybetmemesi.

Ana arı üretim garantili ve Ana Arı ve arı satışlarında Kalite ve Güvenilir firma Arı Dostları Önemli Bir Kuruluş
2019 Yılı Ana arı ve Paket Arıcılık Satışlarımız Nisanın İlk haftası Sipariş Sıralamasına Göre Dağıtılacaktır…

Hakkında Mustafa ŞİMŞEK

Arıcı'nın Ar-Ge hocaması Arıcılık,da Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge)

Ayrıca Kontrol Edin

Brother Adam kimdir.?

Adı Karl Kehrle diğer adı ” Brother Adam”. 11 yaşında Almanya’da hastalandığı için annesi iyileşmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir