Ana Arı | Üretimi | Satışı

 ANADOLU ANA ARISI | KARNİYOL ANA ARI | YIĞILCA ANA ARISI | KAFKAS ANA ARISI | BELFAST ANA ARI | İTALYAN ANA ARI |
(Apis mellifera anatoliaca) - (Apis mellifera carnica)-(Apis mellifera Caucasica)-(Apis mellifera ligustica)

Bal, arı poleni, arı sütü, propolis, perga, bal mumu, arı zehiri gibi arı ve kovan ürünlerinin, sağlığın korunması ve geliştirilmesi, hastalıkların önlenmesi ve Arılardan elde edilen, bal, polen, bal mumu, arı sütü, propolis, arı zehiri gibi ürünlerin sağlık koruyucu ve iyileştirici olarak kullanıldığı sitemin adı Api Terapidir.

Api Terapi ile ilgili Gerçekler

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
mustafa şimşekKasım 20, 2018 / 22:09Cevapla

Arı ürünleri nedir?

* Bal

* Arı zehri

* Propolis

* Arı sütü ve

* Polendir.

Balın yararları

* Yaraların iyileşmesinde, deri yanıklarında, dokuların kendini yenilemesinde kullanılmaktadır.

* Yara ve yanık tedavilerinin temelinde balın antimikrobiyal, nemlendirici ve oksijen bariyeri özellikleri bulunmaktadır.

* Gastrik ülserin etkeni olan Helicobacter pylori bakterisini de önlemektedir.

* Yatıştırıcı, sedasyon etkisi vardır.

* Bir yaşın altındaki bebeklerde kullanılmamalıdır. Sindirim sistemi rahatsızlığı olan botulism hastalığına neden olduğu bulunmuştur.

Arı sütü nedir?

Arı sütü 6–15 günlük işçi arıların kraliçe arıyı ve genç larvaları beslemek için salgı bezlerinden salgıladıkları beyaz-krem renginde ve boza kıvamında protein, vitamin ve mineral maddeleri bakımından oldukça zengin besin maddesidir.

Arı sütünün yararları

* Bedensel ve zihinsel yorgunluğun giderilmesinde,

* Bağışıklık sistemini desteklenmesi ve kanser ile hepatit de dâhil bütün hastalıklara karşı vücudun korunmasında,

* Mide ve bağırsak ile ilgili ülser, vb hastalıkların iyileştirilmesinde,

* Çocukların zekâ gelişimini hızlandırmada,

* Yetişkinlerde unutkanlık ve erken bunama gibi problemlerin giderilmesinde yararlanılır.

Polen nedir?

Bal arıları poleni, yavru gıdası olarak kullanmaktadır. Polen iyi bir protein kaynağı, vitamin ve mineral deposudur.

Polenin yararları

* Bağışıklık sisteminin gelişiminde,

* Büyüme, enerji, sağlık, üreme problemleri, zihinsel ve psikolojik problemler açısından büyük katkı sağlamada,

* Düzenli bir şekilde ve özellikle de arı sütü ve bal ile birlikte alındığında, herhangi bir nedene bağlı bütün halsizlik ve nekahet durumlarında organizmayı canlandırmada,

* Çocuklarda büyüme, raşitizm ve diş sağlığıyla ilgili problemlerde,

* Yetişkinlerde ve özellikle kadınlarda kemik erimesiyle ilgili problemlerde,

* Kansızlık çeken ve iştahsız çocuklara faydalıdır.

Propolis nedir?

İşçi bal arılarının ağaç ve çalıların yaprak tomurcuğu, gövde yaraları gibi kısımlarından topladıkları sarı, yeşil ve kahverengi reçinemsi bir maddedir. Propolis çok eski çağlarda ilk kez Yunanlılar tarafından keşfedilerek tabiî bir antibiyotik olarak kullanılmıştır.

Sağlık için vücut yoluyla alınması gereken 22 besini bünyesinde taşıması açısından mükemmel bir ilaç olarak kabul edilmiş ve önem kazanmıştır.

Propolisin faydaları

* Ağız yaraları, burun iltihabı, mide rahatsızlıkları, iyi huylu tümör, kist, damar sertliği, kemik erimesi, nefes darlığı, astım, bronşit, romatizmal rahatsızlıklar olarak sıralanabilir.

Arı sütü, polen ve propolisin birçok rahatsızlıkta yardımcı tedavi olarak uygulandığını görüyoruz. Biz burada tedavide kullanılan alanlardan yalnız birkaçına örnek verebildik. Eczanelerde bu maddeleri farklı ticarî formlarda bulmanız mümkündür. Bal+polen, bal+polen+arısütü, bal+ polen+arısütü+ propolis olarak kombine hazırlanmış ürünler mevcuttur. Bunları kış rahatsızlıklarından korunmak için evlerimizde bulundurabiliriz.

Not: Arı ürünleri tıbbî tedavi yöntemlerine alternatif değildir. Doktorunuzun tavsiye ettiği tedavi programına ek olarak algılanmalı ve kullanılmalıdır.

Türkiye nin en kaliteli Arıcılık, araştırma geliştirme merkezi Dünyada Bulunan Arı Irklarını Ülkemizde arıcılık sektörünün hızlı gelişimini sağlamak ve Anadolu arıları başta olmak üzere - Karniyol ana arı satışı - Kafkas ana arı satışı - İtalyan ana arı satışı - Belfast ana arı satışı - Buckfast ana arı satışı - Anadolu ana arı satışı - Yığılca ana arı satışı - Muğla ana arı satışı - Damızlık Karniyol ana arı satışı - Damızlık Kafkas ana arı satışı - Damızlık İtalyan ana arı satışı - Damızlık Belfast ana arı satışı - Damızlık Buckfast ana arı satışı - Damızlık Anadolu ana arı satışı - Damızlık Yığılca ana arı satışı - Damızlık Muğla ana arı satışı - üretimi ve arı satışı yapmaktayız . Ülkemizde de farklı ırkların Adaptasyonunu sağlamak için siz arıcıların hizmetindeyiz. Bizleri güvenle tercih edebilirsiniz Her Irktan,cinsten Ana Arımız mevcuttur. Encok bulunan konular. ana arı satışı,ana arı yetiştirme,ana arı yetiştiriciliği,ana arı kaç günde yumurtlar,ana arı üretimiana arı yetişdirmek,ana arı fiyatları,ana arı yumurtası gibi konuklar