ANA ARI ÜRETİMİ VE ANA ARI SATIŞI

Arıcı Hataları

Irak dışişleri bakanlığı basra kentindeki protestocuların iran konsolosluğu’na düzenledikleri saldırı hakkında yazılı açıklamada bulundu.

Arıcı Hataları
22 Eylül 2018 - 11:01

Ülke arıcılığının son derece zengin flora kaynaklarına, çeşitli koşullara uyum sağlamışarı ırk ve ekotiplerine ve dünyada ikinci sırayı alan koloni sayısına karşın bal verimortalamasının dünya ortalamasının bile altında olmasının ve yüksek düzeyde koloniölümleri görülmesinin birçok nedeni bulunmaktadır.

Bu nedenlerin önemli bir bölümüçevresel etmenlerden kaynaklanmakla beraber bir bölümü de doğrudan üretici ihmalveya hatalarından kaynaklanmaktadır.

Hatta çevre koşullarına atfedilen birçok hatabile arıcının zamanında gereken önlemleri almaması nedeniyle beklenenden dahabüyük kayıplara neden olabilmektedir. Genel anlamda üreticiden kaynaklanan buhataları;

– Arılık yeri seçiminde ve kolonilerin yerleşiminde,
Populasyon düzenleme ve güçlendirme çalışmalarının yapılmamasında,

– Kolonilerin bal mevsiminde üretken hale getirilememesinde,

– Etkin bir oğul önleme çalışması yapılmamasında,

– Genetik yapıda ve buna bağlı olarak elde edilen ana arıların yetersiz oluşunda,

– Besleme konusunda yapılan yanlışlıklarda,

– Kışlatmanın sağlıklı bir şeklide yapılamasında,

– Arı hastalık ve zararlıları ile savaşımda ve daha birçok konuda görmek olasıdır.

Ülke genelinde karşılaşılan bütün bu sorunlara ek olarak kimi üreticiler tarafındanyapılan bireysel hatalar da bu konulara eklendiğinde çok daha karmaşık sorunlarortaya çıkabilmektedir.

Örneğin arıcının finansal durumunun yetersizliği nedeniylekuluçkalı çerçeveleri dahi süzerek kolonide hiç bal bırakmaması hatalı beslenme veyakışlatma adı altında incelense bile bu aslında başlı başına koloni ölümlerine nedenolan finansal bir sorundur.

ANA ARI ÜRÜNLERİ
BAL NEDİR..?
ANA ARI ÜRETİMİANA ARI ÜRÜNLERİARICILIKTA IRK SEÇİMİBELFAST ARISIİTALYAN ARISIKAFKAS ARISIKARNİYOL ARISI
Ana Arı Yetiştiriciliği
ANA ARI ÜRÜNLERİ
Arıcı Hataları

Türkiye nin en kaliteli Arıcılık, araştırma geliştirme merkezi Dünyada Bulunan Arı Irklarını Ülkemizde arıcılık sektörünün hızlı gelişimini sağlamak ve Anadolu arıları başta olmak üzere - Karniyol ana arı satışı - Kafkas ana arı satışı - İtalyan ana arı satışı - Belfast ana arı satışı - Buckfast ana arı satışı - Anadolu ana arı satışı - Yığılca ana arı satışı - Muğla ana arı satışı - Damızlık Karniyol ana arı satışı - Damızlık Kafkas ana arı satışı - Damızlık İtalyan ana arı satışı - Damızlık Belfast ana arı satışı - Damızlık Buckfast ana arı satışı - Damızlık Anadolu ana arı satışı - Damızlık Yığılca ana arı satışı - Damızlık Muğla ana arı satışı - üretimi ve arı satışı yapmaktayız . Ülkemizde de farklı ırkların Adaptasyonunu sağlamak için siz arıcıların hizmetindeyiz. Bizleri güvenle tercih edebilirsiniz Her Irktan,cinsten Ana Arımız mevcuttur.

1U0Pm6j0gpBnX1MO0zhGfbpRl1Nc-xffexKHmjcRok4
Araç çubuğuna atla