ANA ARI ÜRETİMİ VE ANA ARI SATIŞI

Arıcılıkta Irk Seçimi !

Fransa Cumhurbaşkanı, NATO üyeliğini hatırlatarak Suriye’de Türkiye’ye saygı duyulması gerektiğini söyledi.

Arıcılıkta Irk Seçimi !
27 Eylül 2018 - 10:14

mainebee.com (ABD) web sitesinden Türkçeye çevrilmiştir.

Türkçeye Çeviren Hakan BOZKURT Arılarınızdan ne bekliyor ve istiyorsunuz? Tıpkı Almanların mavi gözlü ve sarışın, zencilerin geniş burunlu, siyahi, kalın dudaklarından ayırt edilebilmesi gibi mi?

Benzer olarak, ördek avcılarının göl veya gölet gibi sulak arazilerde avlarını düştüğü yerden rahatlıkla kurtarabilmek için bir Labrador retriever cinsi köpek kullanması; kuru arazilerde ise İrlanda Setteri kullanması gibi.
Her arı ırkı (çok sayıdadır) yanı sıra her bir ırkın alt tipi (daha da çok sayıda) birbirinden farklı özelliklere sahip olduğu için en iyi uyan ırkları veya alt tipleri seçmenize imkan verir.
Belki de tüm bal arısı ırkları aynı olmadığı için şanslıyız, çünkü öyle olsaydı yazmam gereken bir şey kalmazdı . Bu nedenle, arzularınızı

EN İYİ TATMİN EDEN arıyı seçmenizde size yardımcı olması için önemli olabilecek bazı özelliklerden bahsedeyim:
1) Uysallık
2) Çeşitli hastalıklara, Solunum Yolu akarlarına ve Varroa akarlarına karşı direnç
3) Erken ilkbaharda hızlı nüfus artışı
4) Kışlama kabiliyeti
5) Oğul eğiliminin az olması
6) Balın hızla olgunlaşmasını sağlama
7) Beyaz petek kapakları oluşturma
8) Çok az propolis kullanımı
9) Bala hazır olma ve kraliçe maliyeti
10) RENK (En azından bana göre.
Birçok arıcı, bu özelliği önemli olarak vurgulamaktadır.
Yeni bir araba satın almak, yeni bir telefon almak, salon duvarlarını yeniden boyatmak veya saçını sarışın yapmak gibi).

Bir kraliçe arının koyu renkli işçi arılardan ziyade altın(sarı) işçi arılar arasında bulunmasının daha kolay olduğunu kabul edeceğim. Ancak altın veya siyah arasında görülebilirliğinden ziyade

İŞARETLİ bir kraliçe olmalıydı. Ha ha! Yukarıdaki listeye bakın ve her birinin önemini seçin, bu farklı özellikler arıların konumunu belirlemeniz için çok önemlidir ve özelliklerinden hangileri sizin için daha önemsizdir.

Örneğin arılarınız kentsel bir bölgede bulunuyorsa kuşkusuz uysal arılar olmalı.

Arıların yağmacılığa yatkın olmasını veya arılarınızın sıcak bir günde toplanıp komşularınızın köpek kulübesinde hatta daha kötüsü yatak odalarında bir oğul atmasını istemiyorsanız, beyaz petek kaplaması herhangi bir süzme bal üretmiyor veya satmıyorsanız oğula meyilli olmamaktan daha fazla önem arz etmez. Her ırkın iyi noktalarını ve kötü noktalarını söylemeden önce “Uzuvlar(organlar) üzerine yoğunlaşın” dememe ve bugüne kadar belirli bir ırkın akarlara karşı diğer ırklardan daha iyi direnç gösterdiğine dair hiçbir bilimsel kanıt bulunmadığını söylememe izin verin .

Hepimiz, Karniyol arılarının YC2 alt tipinin ABD’de akar akınlarına neden olan koşullar altında direnç gösterebileceğini umuyorduk, ancak literatür bilgileri bu umudunu desteklemiyor.

1998’de bilim adamları akarlara karşı herhangi bir ırkın tanımlanabilir bir direncini bulamamıştır.

Bugüne kadar, bir arı alt tipinin belirgin bir direncini arının sonraki soylarına aktarmanın hiçbir yolu bulunamamıştır. Ne yazık ki bilim, akar direncinin “anahtar”ını bulana dek, akarların öldürülmesi ve kontrol edilmesi arıcılığın tek alternatifidir.

Her ırkın iyi ve kötü özellikleri hakkında konuşalım ve ülkemizdeki (ABD) en popüler arılardan büyük bir kısmını ayıracağım: İtalyan, Karniyol ve Buckfast.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
ANA ARIANA ARI SATIŞI
Yapay Tohumlamanın Önemi
ARICILIK VİDEOLARI
Arılarınız Yok olmasın 1
ARICILIK VİDEOLARI
Arılarınız Yok olmasın 2
ARICILIK VİDEOLARI
KAFKAS ARI IRKI
DAMIZLIK ANA ARIKarniyol Ana Arı
Ana arı yetiştiriciliği, ana arı üretimi
ANA ARIANA ARI SATIŞI
Yapay Tohumlamanın Önemi
ARICILIK VİDEOLARI
Arılarınız Yok olmasın 1
ARICILIK VİDEOLARI
Arılarınız Yok olmasın 2
ARICILIK VİDEOLARI
KAFKAS ARI IRKI
DAMIZLIK ANA ARIKarniyol Ana Arı
Ana arı yetiştiriciliği, ana arı üretimi

Türkiye nin en kaliteli Arıcılık, araştırma geliştirme merkezi Dünyada Bulunan Arı Irklarını Ülkemizde arıcılık sektörünün hızlı gelişimini sağlamak ve Anadolu arıları başta olmak üzere - Karniyol ana arı satışı - Kafkas ana arı satışı - İtalyan ana arı satışı - Belfast ana arı satışı - Buckfast ana arı satışı - Anadolu ana arı satışı - Yığılca ana arı satışı - Muğla ana arı satışı - Damızlık Karniyol ana arı satışı - Damızlık Kafkas ana arı satışı - Damızlık İtalyan ana arı satışı - Damızlık Belfast ana arı satışı - Damızlık Buckfast ana arı satışı - Damızlık Anadolu ana arı satışı - Damızlık Yığılca ana arı satışı - Damızlık Muğla ana arı satışı - üretimi ve arı satışı yapmaktayız . Ülkemizde de farklı ırkların Adaptasyonunu sağlamak için siz arıcıların hizmetindeyiz. Bizleri güvenle tercih edebilirsiniz Her Irktan,cinsten Ana Arımız mevcuttur. Encok bulunan konular. ana arı satışı,ana arı yetiştirme,ana arı yetiştiriciliği,ana arı kaç günde yumurtlar,ana arı üretimiana arı yetişdirmek,ana arı fiyatları,ana arı yumurtası gibi konuklar