ANA ARI ÜRETİMİ VE ANA ARI SATIŞI

Arılar İnceleniyor

Arılar İnceleniyor
21 Ekim 2018 - 20:07

Temmuz ayında Montana Eyalet Üniversitesinde doktorasını kazanan bir arı araştırmacısı, aynı ayda bir bilimsel bir dergide tez araştırmasını yayınladı.

MSU’nun Ziraat ve Edebiyat Fakültesi’ndeki Mikrobiyoloji ve İmmünoloji Bölümü’nde doktora derecesini alan Laura Brutscher,

Bal arılarının virüslerden kurtulmak için kullandığı Scientific Reports’daki çevrimiçi açık geçmeli gazetede yaptığı çalışmayı yayınladı.

Doğanın yayıncıları, web sitesine göre, doğal ve klinik bilimlerin her alanından bilimsel olarak geçerli birincil araştırma yayınlıyorlar.

Brutscher, “Bu proje çok sabırlı, zaman ve azim çekti, bu nedenle çalışmalarım bilim topluluğu tarafından kabul edildiğini bilmek kişisel olarak geçerliliğini koruyor” dedi.

Brutscher, MSU Bitki Bilimleri ve Bitki Patolojisi Bölümü öğretim görevlisi olan doktor danışmanı Michelle Flenniken ile “Virüs ve dsRNA ile tetiklenen transkripsiyonel yanıtlar.

Bal arısı antiviral savunmasının temel bileşenlerini ortaya çıkarıyor” yazısını ortak yazar ve Katie Daughenbaugh, Flenniken laboratuvarında ortak.

Makale, bal arılarını virüslere karşı savunan genleri belirlemek için Brutscher’ın bal arılarını nasıl test ettiğini anlatıyor.

Laboratuvarda Brutscher, virüs enfeksiyonuna tepki olarak hangi genlerin aktive edildiğini belirlemek ve bal arısı antiviral savunmalarını teşvik etmek için çift sarmallı RNA’nın rolünü araştırmak içi.

500’den fazla bal arısına bir model virüs bulaştırdı. Çift sicimli RNA veya dsRNA, enfeksiyon sırasında oluşan bir virüs molekülüdür.

Deney, dsRNA ile tedavi edilen arıların virüsle mücadele etmek için bulunmayan virüslerden daha iyi donatılmış olduğunu ortaya koydu, dedi Brutscher.

Aynı zamanda bal arılarındaki dsRNA antiviral yanıtlarının hem dsRNA ‘nın spesifik sekansına hem de daha genel olmayan, diziye özel olmayan bir cevaba bağlı bir yanıtı içerdiğini belirtti.

Flenniken, “Virüs sekansına spesifik dsRNA’nın, RNA etkileşimi adı verilen ortak bir böcek antiviral mekanizması yoluyla virüs enfeksiyonunu azaltacağını umuyorduk” dedi.

“Buna ek olarak, bal arısı antiviral savunmasının da diziye özgü olmayan dsRNA’nın aracılık ettiğini ortaya koyan önceki çalışmamızı genişlettik.

Bu daha “genel” antiviral savunma mekanizması.

Bal arılarının kolonilerde yaşadığı göz önüne alındığında daha az karakterize edilmiş ve ilginçtir; buna yakın çevrede yaşayan 40.000’den fazla birey dahildir – virüs bulaşması için ideal bir ortam.

Yeni nesil RNA dizilemesini kullanarak Brutscher, çeşitli koşullar altında hangi genlerin açıldığını belirledi. Yüzlerce gen harekete geçirildi, ancak Brutscher bal arılarının antiviral savunmasının anahtarı olabilecek iki gen rolüne odaklandı.

Flenniken, “Bu genlerin bal arılarında tüm virüslerden kurtulmak için önemli olduğu kanıtlanırsa, o zaman bu genlerin daha fazla ekspresyonu olan kolonileri seçerek üreyebiliriz” dedi.

Ancak, bu genlerin ekspresyonunu, seçici bal arısı yetiştirme programları için önemli olan birçok kriterden biri olarak dahil etmeden önce, örneğin bal üretimi, yumuşaklığı ve Varroa-mite direnci gibi çok daha fazla araştırma yapılması gerekecektir.

Minnesota, Little Falls’daki bir süt çiftliğinde büyüyen Brutscher, ailesinin ayçiçeği alanlarını toz haline getiren yönetilen arılar ve vahşi arılar tarafından her zaman büyülendi.

Minnesota Moorhead’deki Concordia College’dan 2012’de biyoloji lisans derecesini aldıktan sonra, Mikrobiyoloji ve İmmünoloji alanında doktora yapmak için Molecular BioSciences Programı aracılığıyla MSU’ya geldi.

Ev sahibi patojen etkileşimleriyle ilgilenen Brutscher, Flenniken’in araştırmasıyla ilgili bir sunum yaptıktan sonra ilgisini çekti.

Brutcher 2013 yılında Flenniken’in laboratuvarına katıldı ve aynı yıl, Bal Aps ve onlara bulaşan patojenler araştırmak için üç yıl boyunca yılda 50.000 dolar sağlayan bir Proje Apis m-Costco Bursu aldı.

Araştırmalarını Bilimsel Raporlar’da yayınlamanın yanı sıra, Brutscher üç yazarı da yazdı ve üç makalenin ortak yazarlığını yaptı.

Geçtiğimiz yıl kurulan MSU’daki Polinatör Sağlık Merkezi’nin eş direktörü Flenniken, araştırmacıların hangi patojenlerle zayıf koloni sağlığı ve koloni kayıpları arasında en iyi korelasyon olduğunu belirlemiş ancak şu ana kadar yapılan belirli bir patojeni kimse tespit etmemiştir.

Koloni ölümlerinden sorumlu. Bunun nedeni, patojenler, pestisidlere maruz kalma ve kaliteli yem ve yaşam alanı eksikliği gibi soruna katkıda bulunan çok sayıda faktörün olmasıdır.

Bal arısı kolonisinin sağlığının neden önemli olduğunu birkaç sebeple aktardı.

Arı koloni kayıpları, 2006 yılından bu yana ABD’de önemli bir endişe kaynağı olarak görülüyor. Bu kayıplar yıllık% 33’lük bir kayıptır – önceki tarihsel kayıp oranının neredeyse üç katı.

Ulusal olarak bal üretiminde 2. sırada yer alan Montana’nın kabaca 150.000 bal arısı kolonisi, 2013’te 31 milyon doları aşan 15 milyon kilo bal getirdi.

Flenniken, bal arısı sağlığını etkileyen faktörleri araştırmakla insan ve çevre sağlığına da uyar.

Arılar meyve, fındık ve sebze gibi en sağlıklı besin kaynakları dahil olmak üzere 180’den fazla tarımsal ürünü emprenye etmektedir.

Brutscher gelince, onun çalışmaları hakkında mütevazi.”Arılar virüs enjekte etmek için kullanılan yöntemlerimiz bir çok başka organizmada kullanılıyor” dedi. “Virüs enfeksiyonlarına ek olarak koloni kaybıyla ilgili çeşitli faktörler üzerinde çalışan çok sayıda arıcı bilim adamı var.

Örneğin böcek ilacına maruz kalma, arı arısı üreme sağlığı ve beslenme – çok yönlü bir sorundur.”En sonunda, Brutscher, keşiflerinin gelecekteki çalışmalar için yararlı olabileceğini umduğunu söyledi.

“Arı yetiştiriciliği uygulamalarında kullanılabilecek daha fazla araştırmaya yol açabilecek temel işler yapıyoruz” dedi. “Umarız çalışmalarımız sonunda koloni kayıplarını azaltabilir.”

Şu anda Flenniken’in laboratuarında araştırma yapan Brutscher, Ocak ayında balina araması yapacak olan California Davis Üniversitesi’nde doktora sonrası bir pozisyona başlayacak.

İletişim: Laura Brutscher, laura.brutscher2@gmail.com veya Michelle Flenniken, michelle.flenniken@montana

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
ANA ARIANA ARI SATIŞI
Yapay Tohumlamanın Önemi
ARICILIK VİDEOLARI
Arılarınız Yok olmasın 1
ARICILIK VİDEOLARI
Arılarınız Yok olmasın 2
ARICILIK VİDEOLARI
KAFKAS ARI IRKI
DAMIZLIK ANA ARIKarniyol Ana Arı
Ana arı yetiştiriciliği, ana arı üretimi
ANA ARIANA ARI SATIŞI
Yapay Tohumlamanın Önemi
ARICILIK VİDEOLARI
Arılarınız Yok olmasın 1
ARICILIK VİDEOLARI
Arılarınız Yok olmasın 2
ARICILIK VİDEOLARI
KAFKAS ARI IRKI
DAMIZLIK ANA ARIKarniyol Ana Arı
Ana arı yetiştiriciliği, ana arı üretimi

Türkiye nin en kaliteli Arıcılık, araştırma geliştirme merkezi Dünyada Bulunan Arı Irklarını Ülkemizde arıcılık sektörünün hızlı gelişimini sağlamak ve Anadolu arıları başta olmak üzere - Karniyol ana arı satışı - Kafkas ana arı satışı - İtalyan ana arı satışı - Belfast ana arı satışı - Buckfast ana arı satışı - Anadolu ana arı satışı - Yığılca ana arı satışı - Muğla ana arı satışı - Damızlık Karniyol ana arı satışı - Damızlık Kafkas ana arı satışı - Damızlık İtalyan ana arı satışı - Damızlık Belfast ana arı satışı - Damızlık Buckfast ana arı satışı - Damızlık Anadolu ana arı satışı - Damızlık Yığılca ana arı satışı - Damızlık Muğla ana arı satışı - üretimi ve arı satışı yapmaktayız . Ülkemizde de farklı ırkların Adaptasyonunu sağlamak için siz arıcıların hizmetindeyiz. Bizleri güvenle tercih edebilirsiniz Her Irktan,cinsten Ana Arımız mevcuttur. Encok bulunan konular. ana arı satışı,ana arı yetiştirme,ana arı yetiştiriciliği,ana arı kaç günde yumurtlar,ana arı üretimiana arı yetişdirmek,ana arı fiyatları,ana arı yumurtası gibi konuklar