ANA ARI ÜRETİMİ VE ANA ARI SATIŞI

Buckfast Arısı Nedir.?

Buckfast Arısı Nedir.?
31 Ekim 2018 - 8:01

(Bu metin, Vancouver 1999’da düzenlenen Apimondia Konferansının procceding’inde ortaya çıktı.)
Buckfast yetiştirme programı Benedictinian keşiş Kardeş Adam tarafından Buckfast Manastırı’nda geliştirilen ıslah prensipleri.

Buckfast, 19. yüzyılda restore edilen çok eski zamanlarda bir manastırın olduğu güneybatı İngiltere’de küçük bir yer.

20. yüzyılın başlarında, genç çocuk Karl Kerhle, güney Almanya’dan buraya geldi. O Kardeş Adam oldu ve sadece Benedictinian dua ve çalışma yeminlerin manastır hayatı için değil, aynı zamanda iyi bir yetiştirme programı, ama aynı zamanda iyi bir arı bize vermek için bir araç olmak için sadece hayatını adadı.

Buckfast yetiştirme ilkeleri hakkında karmaşık veya gizemli hiçbir şey yoktur. Önyargısız sağduyudan geliyorlar.

Katkıda bulunabilecek en iyi genlere izin verdiğiniz yerde ‘doğal seçim’ kullanırlar.

Yardımlarınız için arılar kendiniz var. Kardeş Adam sık sık tavsiyede bulundu: Arıların sana söylesin!

Buckfast yetiştiriciliği, işbirliği ve etkinlik için iki anahtar kelime var.

Amaç en yüksek etkililik: En az olası giriş ile en iyi sonuç .

Bu hedefe ulaşmak için tüm ilgili bileşenlerin farklı kaynaklardan gelen genlerden farklı yerlerden insanlara işbirliği yapması gerekiyor. Arılarda genler işbirliği yapar ve onları üreten arıcılar da bunu yaparlar.

Bu kurallar olmadan, herhangi bir Buckfast arısı olmayacaktı ve onlarsız Buckfast arıları olmayacaktı. Ayrıca, en önemlisi, böyle bir hedefe ulaşmak, aynı zamanda çevreye ve farklı nektar akışlarına da uyarlanmış etkili ve entegre bir yönetim sistemidir.

Böyle bir yönetim sistemi, bu dersin konusu olmamakla birlikte, Brother Adams kitaplarından ve diğer deneyimli arıcılardan öğrenilebilir. Buradaki temel prensipler, yumurtlama için bol miktarda alan, arılar kendileri ve arıların gelişimi ile uygun zamanlamada gıdaların depolanması içindir.

Kardeş Adam, bir tür melez melezleme veya melez melezleme, ama bu sözleri duyduğunuzda en sık düşündüğünüz türden değil, birleşik yetiştiriciliğe yönlendirildi.

Trakeal akar ve akar hastalığı bu yüzyılın başlarında İngiliz arıcılığını neredeyse tahrip ettiğinde, Kardeş Adam koyu kahverengi Kuzey İtalyan arısı ve haçlarının bu iç akarın etkilerine karşı dirençli olduğunu buldu.

Kardeş Adam, farklı suşlarda ve arı ırklarında iyi özellikler aramaya ve onları birleştirmeye ve daha fazla üreme için en çok istenen kombinasyonları seçerken kombinasyonları iyileştirmeye yönlendirildi.

Bugün, ana Buckfast çeşitleri çoğunlukla Am ligustica (Kuzey İtalyan), Am mellifera (İngilizce), Am mellifera (Fransız), Am anatolica (Turkeish) ve Am cecropia (Yunanistan) ‘dan etkilenmektedir .

Bu amaçla, kombinasyonun erkek tarafının kontrolünün de hayati öneme sahip olduğunu anladı. Kardeş kraliçelerden dronlarla sağladığınız bir çiftleşme istasyonu onun yoluydu. Ve çok iyi çalıştı.

Koloniyi bir birey olarak görüyorsanız ve iki iyi kişiyi birleştirmek istiyorsanız, yani iki iyi arı kolonisinden yeni kolonilere kadar olan özellikleri ifade etmek isterseniz, bakiklerden birini ve diğer kızının kızaklarından gelen yavruları kullanmalısınız.

Kardeş Adam, başkalarının yardımı olmaksızın böyle bir standart işine ulaşamamıştı.

Birçoğu, ‘kamu’ için hem bilinir hem de bilinmediler. İlk düşündüğünüz, tabi ki yaşadığı manastır.

Birçoğu, dünyanın dört bir yanında, arıların ve ulaşım yardımlarının ilginç suşlarını bulmak için bilgi ve pratik yardım sunarak yardımcı oldu. Dünyanın çeşitli yerlerinde daha fazla Buckfast arıcılık ‘merkezleri’ kurulduğunda, farklı şekillerde de yardımcı oldular.

Bugün, Buckfast tipi bir üreme sistemi ve arı bulundurmak ve geliştirmek istiyorsanız, yukarıda açıklanan aynı prensiplere uyulmalıdır.

Kardeş Adam’ın asla bir zorlamayı ya da iyi bir bireysel koloniyi korumaya ya da aynı başarılı kombinasyonu tekrar yapmak için bir yol bulmaya çalışmadığını anlamak önemlidir. Bunun, yüksek ve tamamen eşit bir seviyede kalmasını sağlamak için bunun mümkün olmadığını biliyordu.

Böyle bir hedefle aşağıya ineceksiniz. Bunun yerine, kararlı bir ilerleme için yukarı doğru yöneldi. Her nesil, muhtemelen daha başarılı gelecek nesiller için kalkıştı.

Daha fazla istikrar ve ilerleme için farklı kurmuş Buckfast çeşitlerini birleştirdiğinizde Buckfast prensiplerini takip ediyorsunuz.

Ayrıca Buckfast Abbey’de olduğu gibi, örneğin Luxemburg, Danimarka ve İsveç’te olduğu gibi, temel Buckfast suşu ile kombinasyonlarda yeni suşları denediğinizde Buckfast prensiplerini takip ediyorsunuz. Günümüzde, muhtemel varroa dirençli özelliklere sahip suşlar özel ilgi görmektedir.

Aynı zamanda suşların kombinasyonunu yapmak için de mümkün olan suşlar kolaylıkla işlenebilir.

Buckfast yetiştiricileri arasında bugün yargılanırken Am monticola (Doğu Afrika dağları), Am sahariensis (Marockoan oases), Am meda (İran) ve Am lamarckii (Mısır). Henüz denenmemiş belki de ilginç bir suş Am rengarenk (Madagaskar) dağ çeşitliliğidir.

Doğu Rusya ve Kuzey Çin’deki muhtemel Am melllifera suşu (lar) kombinasyon ıslahı için diğer olası ilginç suşlardır .

Diğer yetiştiricilerle işbirliği yaptığınızda ve üreme materyallerini cömertçe paylaştığınızda Buckfast prensiplerini takip ediyorsunuz.

Bunu neden yapmalısın? Çünkü bu diğer Buckfast yetiştirme merkezlerinde, sizin sıranızdan üreme getirebileceğiniz kombinasyonlarda çok iyi bir kombinasyon ortaya çıkacaktır. Ve daha fazla yetiştirme merkezi, ilgili arılar ile birlikte, en büyük düşmanı, akrabalığa karşı daha fazla kaçarsınız.

Akrabalığınız sizi önemli genlerden kurtarır ve arılarınızı daha az etkili hale getirir, çünkü diğer şeylerin yanı sıra akrabalığa uzaklaştıkça hastalıklara karşı daha duyarlı olacaktır.

Ancak kombinasyonlarınızı kabul edilebilir sonuçlar için yeterince kararlı hale getirmek için bir tür akrabalığa ihtiyacınız var.

Bu nedenle testler için düzenli olarak malzeme değiştiren farklı yetiştirme merkezleri hayati bir ihtiyaçtır. Ve hatırlanacak olursak, Kardeş Adam’ın şu sözleri,% 100 istikrarın amaç olmadığını anlamamızı sağlar: Varyasyon olmadan, daha fazla ilerleme olasılığı yoktur.

Buckfast arı nedir? Kesin olarak konuşulursa, İngiltere’de Buckfast’de yetişen bir arı türü ve Buckfast’dan bal arı kraliçeleri tarafından yönetilen arı kolonileri. Bu kraliçeler, Buckfast olarak etiketlenebilecekler için asgari bir standarda ulaşmış kolonilerden yetiştirilmelidir.

Ancak kelimeler, iletişim kurduğumuz araçlardır. Ve onların içine koyduğumuz şeyleri kastediyorlar. Xerox kopyası fotokopi için bir yedek oldu.

Filofax bir zaman takvimi yerine geçiyor. Bu nedenle Buckfast, Buckfast prensiplerine göre yetiştirilen bir arının yerine geçebilir.

Ya da belki de değil. Farklı Buckfast yetiştirme merkezleri birbirinden çok farklıysa, belki de ortaya çıkan arı Buckfast olarak adlandırılmak için çok farklı olabilir. Yoksa bu önemli mi? Sadece dünya çapında denilen tüm farklı İtalyan arılarını düşünün.

Her neyse, eğer bugün Buckfast adı altında kraliçeler satıyorsanız, Buckfast Abbey ile oradan üreme materyali alabilmek için bir anlaşmanız olması gerekir.

Ve şu anda kendi arı suşları temel Buckfast suşundan önemli ölçüde farklı olduğu için, yine de soyağacıya bakarsanız, Buckfast prensiplerine göre yetiştirilmiş olsa bile, ona Buckfast yerine Elgon derim. Elgon, benim artığımın Am monticola’dan çok fazla etkisi var.

Buckfast damızlık yapan nedir? Temel, arıların size ne söylediğini dinleyebilmeniz gerektiğidir.

Hangi arı kolonilerini istediğiniz sonuca veriyorsunuz? Ya da en yakın mı? Arı kolonileriniz arasındaki farkları ayırt ederseniz, sadece bir Buckfast yetiştiricisi değil, aynı zamanda başarılı bir arı yetiştiricisi olabilirsiniz. Aslında bu bir zorunluluktur.

Alıntıdır: https://beesource.com/point-of-view/erik-osterlund/the-buckfast-breeding-program-past-present-future/

 

Çeviri: https://translate.google.com.tr

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
ANA ARIANA ARI SATIŞI
Yapay Tohumlamanın Önemi
ARICILIK VİDEOLARI
Arılarınız Yok olmasın 1
ARICILIK VİDEOLARI
Arılarınız Yok olmasın 2
ARICILIK VİDEOLARI
KAFKAS ARI IRKI
DAMIZLIK ANA ARIKarniyol Ana Arı
Ana arı yetiştiriciliği, ana arı üretimi
ANA ARIANA ARI SATIŞI
Yapay Tohumlamanın Önemi
ARICILIK VİDEOLARI
Arılarınız Yok olmasın 1
ARICILIK VİDEOLARI
Arılarınız Yok olmasın 2
ARICILIK VİDEOLARI
KAFKAS ARI IRKI
DAMIZLIK ANA ARIKarniyol Ana Arı
Ana arı yetiştiriciliği, ana arı üretimi

Türkiye nin en kaliteli Arıcılık, araştırma geliştirme merkezi Dünyada Bulunan Arı Irklarını Ülkemizde arıcılık sektörünün hızlı gelişimini sağlamak ve Anadolu arıları başta olmak üzere - Karniyol ana arı satışı - Kafkas ana arı satışı - İtalyan ana arı satışı - Belfast ana arı satışı - Buckfast ana arı satışı - Anadolu ana arı satışı - Yığılca ana arı satışı - Muğla ana arı satışı - Damızlık Karniyol ana arı satışı - Damızlık Kafkas ana arı satışı - Damızlık İtalyan ana arı satışı - Damızlık Belfast ana arı satışı - Damızlık Buckfast ana arı satışı - Damızlık Anadolu ana arı satışı - Damızlık Yığılca ana arı satışı - Damızlık Muğla ana arı satışı - üretimi ve arı satışı yapmaktayız . Ülkemizde de farklı ırkların Adaptasyonunu sağlamak için siz arıcıların hizmetindeyiz. Bizleri güvenle tercih edebilirsiniz Her Irktan,cinsten Ana Arımız mevcuttur. Encok bulunan konular. ana arı satışı,ana arı yetiştirme,ana arı yetiştiriciliği,ana arı kaç günde yumurtlar,ana arı üretimiana arı yetişdirmek,ana arı fiyatları,ana arı yumurtası gibi konuklar