ANA ARI ÜRETİMİ VE ANA ARI SATIŞI

BULAŞICI BAL ARISI HASTALIKLARI

BULAŞICI BAL ARISI HASTALIKLARI
23 Ekim 2018 - 5:56
AKDENİZ BÖLGESİNDEKİ KIŞLATMA ALANLARINDA GÖRÜLEN BULAŞICI BAL ARISI HASTALIKLARI.!

Bu araştırma, gezginci arıcıların geç sonbahar ve erken ilkbahar ayları arasındaki süre boyunca kışlatma amacıyla tercih ettikleri Antalya, Mersin, Adana ve Hatay illerindeki sekiz farklı konaklama merkezinde yürütülmektedir.

Tespit edilen arılıkların son bir yıl içerisindeki konaklama yerleri, ana arı temin yerleri ve ana ırkı, kullandıkları ilaçlar,besleme ve verim kayıtları incelenmektedir.

Anket tarzında toplanan bu verilerin kendin aralarında istatistikî analizleri yapılmaktadır.

Toplanan arı örnekleri ve diğer kovanmmateryalleri laboratuara getirilerek paraziter,bakteriyel ve virüs yönünden teşhis çalışmaları yapılmaktadır.

Örnekleme yapılan kolonilerde hijyen testleri (pin testi/sıvı azot uygulaması) yapılarak mevsim dinamiklerine göre uçuş aktiviteleri tespit edilmektedir.

Sonuç olarak epidemiyolojik anlamda “hayvan koloni yoğunluğu” nun arttığı yerlerde beslenme ve yaşam alanlarının birlikte paylaşılması sonucunda bulaşıcı hastalıkların daha hızlı yayılabileceği ancak zamanında yapılan etkili kontrol uygulamalarının hastalıklara direnç yönü kuvvetli olan genç ana arı kullanımı ile birlikte başarılı sonuçlar verebileceği sonucu ağırlık kazanmaktadır.

Çalışmanın iki yıl süre ile tekrar edilerek sonuçların toplam üç yıllık bir dönemi temsil etmesi planlanmaktadır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
ANA ARIANA ARI SATIŞI
Yapay Tohumlamanın Önemi
ARICILIK VİDEOLARI
Arılarınız Yok olmasın 1
ARICILIK VİDEOLARI
Arılarınız Yok olmasın 2
ARICILIK VİDEOLARI
KAFKAS ARI IRKI
DAMIZLIK ANA ARIKarniyol Ana Arı
Ana arı yetiştiriciliği, ana arı üretimi
ANA ARIANA ARI SATIŞI
Yapay Tohumlamanın Önemi
ARICILIK VİDEOLARI
Arılarınız Yok olmasın 1
ARICILIK VİDEOLARI
Arılarınız Yok olmasın 2
ARICILIK VİDEOLARI
KAFKAS ARI IRKI
DAMIZLIK ANA ARIKarniyol Ana Arı
Ana arı yetiştiriciliği, ana arı üretimi

Türkiye nin en kaliteli Arıcılık, araştırma geliştirme merkezi Dünyada Bulunan Arı Irklarını Ülkemizde arıcılık sektörünün hızlı gelişimini sağlamak ve Anadolu arıları başta olmak üzere - Karniyol ana arı satışı - Kafkas ana arı satışı - İtalyan ana arı satışı - Belfast ana arı satışı - Buckfast ana arı satışı - Anadolu ana arı satışı - Yığılca ana arı satışı - Muğla ana arı satışı - Damızlık Karniyol ana arı satışı - Damızlık Kafkas ana arı satışı - Damızlık İtalyan ana arı satışı - Damızlık Belfast ana arı satışı - Damızlık Buckfast ana arı satışı - Damızlık Anadolu ana arı satışı - Damızlık Yığılca ana arı satışı - Damızlık Muğla ana arı satışı - üretimi ve arı satışı yapmaktayız . Ülkemizde de farklı ırkların Adaptasyonunu sağlamak için siz arıcıların hizmetindeyiz. Bizleri güvenle tercih edebilirsiniz Her Irktan,cinsten Ana Arımız mevcuttur. Encok bulunan konular. ana arı satışı,ana arı yetiştirme,ana arı yetiştiriciliği,ana arı kaç günde yumurtlar,ana arı üretimiana arı yetişdirmek,ana arı fiyatları,ana arı yumurtası gibi konuklar