Ana Arı – Üretimi – Satışı

 ANADOLU ANA ARISI | KARNİYOL ANA ARI | YIĞILCA ANA ARISI | KAFKAS ANA ARISI | BELFAST ANA ARI | İTALYAN ANA ARI |
(Apis mellifera anatoliaca) - (Apis mellifera carnica)-(Apis mellifera Caucasica)-(Apis mellifera ligustica)

Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği

Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği
Okundu
16 Ekim 2018 - 7:16
Firma YetkilisiZiya ŞAHİN Başkan Muğla İli Arı Yetiştiricileri Birliği
Yetkili Telefon0 312 417 59 72
Telefon0 312 417 59 72
Faks0 312 417 59 77
Web Sitesihttp://www.tab.org.tr
E-Postamerkez@tab.org.tr
Firma Adresiİzmir-2 Caddesi No 42/7 Kızılay Ankara 
İl / İlçeAnkara
SektörlerARI VE ARICILAR

2003 yılında kuruluşunu tamamlayan Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği (TAB), 80 ilde toplam 57.847 üye ile Türkiye’de arı ve arıcıların temsil edildiği ve faaliyetlerini sürdüren tek sivil toplum kuruluşudur.

Tüm arıcılar, 2009 yılından bu yana TAB ve T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ortak programı olan Arıcılık Kayıt Sistemi (AKS)’ne kayıtlıdır ve izleme sistemiyle takip edilmektedir.

TAB, ilgili bakanlıklar ve üniversiteler ile birlikte çalışıp, ortak projeler yürütmeyi ilke edinmiştir. Ülkesel arıcılık politikaları; TAB, kamu, üniversiteler ve sektör paydaşlarının işbirliği ile belirlenmektedir.

Ulusal örgütlenmesinin yanı sıra TAB, Dünya Arıcılık Federasyonu olan Apimodia’ya 2005 yılından buyana ülke arıcılığını uluslararası arenada temsil etmek ve hak ettiği yere taşımak amacıyla üye olmuştur.

Yine bu kapsamda Dünya Arıcılık Kongresi’ni ülkemizde gerçekleştirmek adına çalışmalar yaparak 45. Apimondia Kongresi’ni 2017 yılında İstanbul’da organize etmeye hak kazanmıştır.

TAB, Apimondia’nın yanı sıra Slav ülkelerinin oluşturduğu diğer bir uluslararası arıcılık örgütü olan Apislavia’nın da üyesidir ve üye ülkeler arasında lider konumdadır.

Ayrıca, Balkan Arıcılar Birliği Federasyonu, Asya Arıcılar Birliği, Apimondia Vakfı, Uluslararası Apiterapi Federasyonu, Arap Arıcılar Birliği, Avrupa Arıcılar Birliği ve benzeri kuruluşlarla arıcılık sektörünü ilgilendiren her konuda işbirliği yapılmak suretiyle çalışmalar yürütülmektedir.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Ana Arı Kalitesinin Önemi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Damizlik Ana Ari
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ANA ARI ÜRETİMİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Ana Arı Hakkında Genel Bilgi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Balda HMF oluşumu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Türkiye Bal Üretimi
SON EKLENEN FİRMALAR
FİRMA ARAMA
POPÜLER FİRMALAR

Copyrigth 2003-2019 © www.aridostlari.com tüm hakları saklıdır.sitesinde yer alan bütün içerik,5846 numaralı yasa telif hakları kanunu ile korunmaktadır.