ANA ARI ÜRETİMİ VE ANA ARI SATIŞI

Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği

Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği
Okundu
16 Ekim 2018 - 7:16
Firma YetkilisiZiya ŞAHİN Başkan Muğla İli Arı Yetiştiricileri Birliği
Yetkili Telefon0 312 417 59 72
Telefon0 312 417 59 72
Faks0 312 417 59 77
Web Sitesihttp://www.tab.org.tr
E-Postamerkez@tab.org.tr
Firma Adresiİzmir-2 Caddesi No 42/7 Kızılay Ankara 
İl / İlçeAnkara
SektörlerARI VE ARICILAR

2003 yılında kuruluşunu tamamlayan Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği (TAB), 80 ilde toplam 57.847 üye ile Türkiye’de arı ve arıcıların temsil edildiği ve faaliyetlerini sürdüren tek sivil toplum kuruluşudur.

Tüm arıcılar, 2009 yılından bu yana TAB ve T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ortak programı olan Arıcılık Kayıt Sistemi (AKS)’ne kayıtlıdır ve izleme sistemiyle takip edilmektedir.

TAB, ilgili bakanlıklar ve üniversiteler ile birlikte çalışıp, ortak projeler yürütmeyi ilke edinmiştir. Ülkesel arıcılık politikaları; TAB, kamu, üniversiteler ve sektör paydaşlarının işbirliği ile belirlenmektedir.

Ulusal örgütlenmesinin yanı sıra TAB, Dünya Arıcılık Federasyonu olan Apimodia’ya 2005 yılından buyana ülke arıcılığını uluslararası arenada temsil etmek ve hak ettiği yere taşımak amacıyla üye olmuştur.

Yine bu kapsamda Dünya Arıcılık Kongresi’ni ülkemizde gerçekleştirmek adına çalışmalar yaparak 45. Apimondia Kongresi’ni 2017 yılında İstanbul’da organize etmeye hak kazanmıştır.

TAB, Apimondia’nın yanı sıra Slav ülkelerinin oluşturduğu diğer bir uluslararası arıcılık örgütü olan Apislavia’nın da üyesidir ve üye ülkeler arasında lider konumdadır.

Ayrıca, Balkan Arıcılar Birliği Federasyonu, Asya Arıcılar Birliği, Apimondia Vakfı, Uluslararası Apiterapi Federasyonu, Arap Arıcılar Birliği, Avrupa Arıcılar Birliği ve benzeri kuruluşlarla arıcılık sektörünü ilgilendiren her konuda işbirliği yapılmak suretiyle çalışmalar yürütülmektedir.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yapay Tohumlamanın Önemi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Arı Havası-(Apiair)
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kafkas Arısı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kraliçe Arının Görevleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kraliçe arı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Larva Transferi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Buckfast Arısı Nedir.?
SON EKLENEN FİRMALAR
FİRMA ARAMA
POPÜLER FİRMALAR

Türkiye nin en kaliteli Arıcılık, araştırma geliştirme merkezi Dünyada Bulunan Arı Irklarını Ülkemizde arıcılık sektörünün hızlı gelişimini sağlamak ve Anadolu arıları başta olmak üzere - Karniyol ana arı satışı - Kafkas ana arı satışı - İtalyan ana arı satışı - Belfast ana arı satışı - Buckfast ana arı satışı - Anadolu ana arı satışı - Yığılca ana arı satışı - Muğla ana arı satışı - Damızlık Karniyol ana arı satışı - Damızlık Kafkas ana arı satışı - Damızlık İtalyan ana arı satışı - Damızlık Belfast ana arı satışı - Damızlık Buckfast ana arı satışı - Damızlık Anadolu ana arı satışı - Damızlık Yığılca ana arı satışı - Damızlık Muğla ana arı satışı - üretimi ve arı satışı yapmaktayız . Ülkemizde de farklı ırkların Adaptasyonunu sağlamak için siz arıcıların hizmetindeyiz. Bizleri güvenle tercih edebilirsiniz Her Irktan,cinsten Ana Arımız mevcuttur. Encok bulunan konular. ana arı satışı,ana arı yetiştirme,ana arı yetiştiriciliği,ana arı kaç günde yumurtlar,ana arı üretimiana arı yetişdirmek,ana arı fiyatları,ana arı yumurtası gibi konuklar