Son dakika
Sertifikalı-Ana-Arı-Üretimi-Yapıyoruz
Sertifikalı-Ana-Arı-Karpat

NEDEN SERTİFİKALI ANA ARI

Ana arı, bir kovanın yönetimi ve neslin devamı açısından kovanın en önemli ve temel unsurudur.


Erkek arı haricindeki tüm arılar dişi olduğundan ana arısını yitiren bir kovandaki sıradan bir işçi arı, arı sütüyle beslenip yumurtlaya bilme özelliği kazana bilmekte ve bu sayede ancak 12 günde dölsüz bir ana elde edilmektedir.


Bu ananın çiftleşmesi için gereken zaman ve öncesinde yavru  üretiminin olmadığı da göz önüne alındığında ana arı temini, arıcının olmazsa olmazlarındandır.


Günümüzde arıcımız, kendi kovanından elde ettiği ana arı memelerini başka kutu veya kovanlarda yetiştirerek oğul almakta ve olası ana kayıplarında kendi ana arısını teminini yapmayı uygulamayı denemektedir.


Müspet sonuç alınsa dahi oluşan bu ana arının bir işçi yumurtasından oluştuğu göz ardı edilerek verimsiz ve yavru verimi düşük, bal getirisi az ve kısa ömürlü kolonilerle karşı karşıya kalınmaktadır.


Arı dostları sitesi olarak biz; siz arıcılarımızın halinden en iyi anlayan kuruluş olduğumuzu; ana arı üretimi ve temininde kolaylık , ücretsiz teknik destek ve danışmanlık, uygun fiyatlarımız ve 20 yıl’a yaklaşan tecrübemizle; sizlerden gelen olumlu tepkiler sayesinde her geçen gün kalite ve öz verimiz arttırmak tayız..


Tarın Bakanlığının üretim sertifika izni ile üretim yapılmaktadır.


2001 yılından beri ARICILIK sektöründe faaliyet vermekteyiz.
Başlıca faaliyet alanlarımız arasında Sertifikalı Ana Arı Üretimi, Arı sütü üretimi, Bal üretimi, arı üretimi ve polen ürünleri bulunmaktadır.
Ana Arı üretimlerimizin tamamını sertifikalı Tarım Bakanlığından onaylı olarak yapmaktayız.


Ayrıntılı bilgi için arayınız
0 532 516 69 38

Hakkında Mustafa ŞİMŞEK

Arıcı'nın Ar-Ge hocaması Arıcılık,da Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge)

Ayrıca Kontrol Edin

propolis

GÜÇLÜ BAGISIKLIK ICIN PROPOLİS Gerçekten Allahın şifası bu olsa gerek ! Propolis 21’inci yüzyılın ilacı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir