Son dakika

Perga nedir ?

ARI EKMEĞİ perga nedir ?
Perga en basit tabiri ile olağanüstü bir besin kaynağı.
Bal arılarının; yavrularının bir an evvel gelişimini sağlamak, onları hastalıklara karşı korumak ve daha uzun ömürlü yaşamalarına katkı sağlamak amacıyla polen, bal, enzim ve faydalı bakteriler ile fermente bir ürün oluştururlar.

Bu ürün hepinizin daha önce mutlaka bir kez duyduğu polene göre en az 5 kat daha güçlü bir besin kaynağıdır. Hepinizin şu soruyu sorduğunu duyar gibiyiz:

Peki bu besin kaynağı sadece yavru arılar için midir? Hayır. Perga zengin mikroorganizma-enzim, vitamin-mineral ve olağanüstü protein içeriği ile bütün canlı organizmalar için güçlü bir besin desteğidir.

İçerisinde bol miktarda protein, amino asit, mineral (demir, fosfor, potasyum, bakır, kalsiyum, çinko, magnezyum ve selenyum), karbonhidrat, yağ asidi, geniş spektrumlu vitamin (C, B1, B2, E,H,P), riboflavin, nikotinin asit, folik asit, pantotenik asit yer alıyor.

Ayrıca doğal laktik asit bakterileri ve bifidobakteriler pergayı doğal bir probiyotik yapıyor.

Perganın faydaları

Perga, içerdiği doğal yararlı bakteriler sayesinde kolon koruması sağlıyor. Doğal probiyotik özelliğe sahip olduğu için, sindirim bozukluklarında ve bağırsak florasının yenilenmesinde oldukça etkili.

Sindirim sisteminin tamamında etkili olduğundan prostat hiperplazi şikayetlerinde de faydaları bilimsel çalışmalarla desteklenmiş. Hemoglobin ve kırmızı kan hücrelerinde artış sağladığı için anemi hastalarına da öneriliyor.

Hücre yenileyici özelliği yaşlanmayı geciktiren bir etki kazandırıyor ona. Kısırlık ve karaciğer problemlerinde de yine tercih edilen bir ürün.

Ayrıca Kontrol Edin

HOŞ ÇAKAL BAL

İtalyan bilim insanları balın 100 yıl içinde ortadan kalkabileceğini söylüyor… Milano üniversitesinin yaptığı araştırma ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir