ANA ARI ÜRETİMİ VE ANA ARI SATIŞI

 

Koloni herhangi bir nedenle ana arısını yitirir ve yeni bir ana arı yetiştiremez veya koloniye yeni ana arı yetiştirmesi için müdahale edilmezse kolonide ana arı feromonlarının etkisi ortadan kalkar. Ana arı ve salgıladığı feromonlar olduğu sürece, bu feromonlar işçi arıların yumurtalıklarının gelişmesini önler. Yavru feromonlarının da işçi arıların yumurtalıklarının gelişmesini engelleyici etkisi yavru olduğu sürece işçi arıların yumurtalıkları yine gelişemez. Fakat bir süre sonra yavrular kuluçka sürelerini tamamlayarak ergin arı olur ve yavru feromonu da kesilir. Bunun sonucunda kolonideki bazı işçi arıların yumurtalıkları gelişir. Ancak bunlar anatomik ve fizyolojik olarak gerçek bir dişi değildirler. Çiftleşme uçuşuna çıkmazlar ve döl süz yumurta bırakmaya başlarlar. Yumurtlayan bu işçi arılara “yalancı ana” adı verilir. Yalancı analı bir koloninin tekrar normal bir koloni durumunda getirilmesi çok zor, hatta genellikle mümkün olmamaktadır Yalancı ana arıya giden kolonide farklı belirtiler olur,Erkek arı gözlerinin çok fazla olması,ve petek gözlerinde Birden çok yalancı ana arı yumurtalarının olmasıdır,Yalancı ana arıya giden koloni düzensiz çalısır ve saldırgan olur. Yalancı ana arıya gitmiş koloninizi kurtarmak için en güzel yöntem ,kendisine eş deger olan bir arının ustu ne kat koyup,Bir kaç gün beklettikten sonra birleştirmek olur. Şayet yalancı ana arıya gitmiş Koloninin Mevcudu yüksekse İkinci olarak,Tüm çıtalarını Alıp yerine Günlük Yumurta Olan Bir petek atmanız.(Bu esnada koloni ana arı için göz yapacaktır) Ve Son olarak Ana arı vermek.

Yalancı Ana arı

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER GALERİLER
İyi bir Kraliçe Arıİyi bir Kraliçe Arı
POPÜLER GALERİLER
Damızlık Kafkas Ana ArıDamızlık Kafkas Ana Arı
POPÜLER GALERİLER
Karniyol Damızlık Ana ArıKarniyol Damızlık Ana Arı

Türkiye nin en kaliteli Arıcılık, araştırma geliştirme merkezi Dünyada Bulunan Arı Irklarını Ülkemizde arıcılık sektörünün hızlı gelişimini sağlamak ve Anadolu arıları başta olmak üzere - Karniyol ana arı satışı - Kafkas ana arı satışı - İtalyan ana arı satışı - Belfast ana arı satışı - Buckfast ana arı satışı - Anadolu ana arı satışı - Yığılca ana arı satışı - Muğla ana arı satışı - Damızlık Karniyol ana arı satışı - Damızlık Kafkas ana arı satışı - Damızlık İtalyan ana arı satışı - Damızlık Belfast ana arı satışı - Damızlık Buckfast ana arı satışı - Damızlık Anadolu ana arı satışı - Damızlık Yığılca ana arı satışı - Damızlık Muğla ana arı satışı - üretimi ve arı satışı yapmaktayız . Ülkemizde de farklı ırkların Adaptasyonunu sağlamak için siz arıcıların hizmetindeyiz. Bizleri güvenle tercih edebilirsiniz Her Irktan,cinsten Ana Arımız mevcuttur. Encok bulunan konular. ana arı satışı,ana arı yetiştirme,ana arı yetiştiriciliği,ana arı kaç günde yumurtlar,ana arı üretimiana arı yetişdirmek,ana arı fiyatları,ana arı yumurtası gibi konuklar