ANA ARI ÜRETİMİ VE ANA ARI SATIŞI

Yapay Tohumlana Arının Ömrü

Yapay Tohumlana Arının Ömrü
19 Ekim 2018 - 7:27

Yapılan çalışmalarda yapay tohumlama ile döllenen ana anların doğal olarak çiftleşen kızkardeşlerinden yaşama gücü, kuluçka üretimi ve bal verimi yönünden farklı olmadıkları belirlenmiştir.

Yapay tohumlamanın uzun yıllardan beri uygulanmasına ve geliştirilmesine rağmen uygulamada dünyada istenilen hıza ve başarıya henüz ulaşamamıştır.

Yapay tohumlama uygulayıcılarını bulmadaki güçlük, sürekli mikroskop ile çalışma zorunluluğu, sperm toplama ve döllemede karşılaşılan diğer güçlükler, yapay tohumlama çalışmalarının yaygınlaşmasını sınırlamıştır.

Ana arı yetiştiricilerinin ana arıları yapay tohumlama ile döllemesi ve pazarlaması bu günkü koşullarda ekonomik olmadığı gibi böyle bir uygulama yetiştiricilik açısından
da önemli bir avantaj sağlamamaktadır.

Ancak arı ıslahı çalışmalarında çiftleştirmenin kontrol altına alınması,yağmurlu, rüzgarlı ve soğuk günlerde de laboratuvar ortamında bu yöntemin uygulanabilir olmasından dolayı.

Bazı arı ırklarının, mevcut genetik stoklarının ve mutasyonlarla elde edilen genetik materyalin muhafazası ve korunabilmesi konunun önemini daha da arttırmakta ve yöntemi vazgeçilmez bir araç haline getirmektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
ANA ARIANA ARI SATIŞI
Yapay Tohumlamanın Önemi
ARICILIK VİDEOLARI
Arılarınız Yok olmasın 1
ARICILIK VİDEOLARI
Arılarınız Yok olmasın 2
ARICILIK VİDEOLARI
KAFKAS ARI IRKI
DAMIZLIK ANA ARIKarniyol Ana Arı
Ana arı yetiştiriciliği, ana arı üretimi
ANA ARIANA ARI SATIŞI
Yapay Tohumlamanın Önemi
ARICILIK VİDEOLARI
Arılarınız Yok olmasın 1
ARICILIK VİDEOLARI
Arılarınız Yok olmasın 2
ARICILIK VİDEOLARI
KAFKAS ARI IRKI
DAMIZLIK ANA ARIKarniyol Ana Arı
Ana arı yetiştiriciliği, ana arı üretimi

Türkiye nin en kaliteli Arıcılık, araştırma geliştirme merkezi Dünyada Bulunan Arı Irklarını Ülkemizde arıcılık sektörünün hızlı gelişimini sağlamak ve Anadolu arıları başta olmak üzere - Karniyol ana arı satışı - Kafkas ana arı satışı - İtalyan ana arı satışı - Belfast ana arı satışı - Buckfast ana arı satışı - Anadolu ana arı satışı - Yığılca ana arı satışı - Muğla ana arı satışı - Damızlık Karniyol ana arı satışı - Damızlık Kafkas ana arı satışı - Damızlık İtalyan ana arı satışı - Damızlık Belfast ana arı satışı - Damızlık Buckfast ana arı satışı - Damızlık Anadolu ana arı satışı - Damızlık Yığılca ana arı satışı - Damızlık Muğla ana arı satışı - üretimi ve arı satışı yapmaktayız . Ülkemizde de farklı ırkların Adaptasyonunu sağlamak için siz arıcıların hizmetindeyiz. Bizleri güvenle tercih edebilirsiniz Her Irktan,cinsten Ana Arımız mevcuttur. Encok bulunan konular. ana arı satışı,ana arı yetiştirme,ana arı yetiştiriciliği,ana arı kaç günde yumurtlar,ana arı üretimiana arı yetişdirmek,ana arı fiyatları,ana arı yumurtası gibi konuklar